Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänulikkus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Septembris muutub igapäevane elukorraldus paljudele, uus kooliaasta ei jäta kedagi puudutamata. Uue algusesse võib suhtuda erinevalt. Ühe jaoks on see tänulikkuse põhjus, teisele koolikohustus või kartus kurja viirushaiguse ja võimaliku distantsõppe ees. 

Oluline ei ole see, mida teeb meile katsumus või haigus, vaid see, kuidas meie sellesse suhtume. Nii tervis ja head päevad kui ka halvad päevad võivad meid muuta kas Jumala suhtes ükskõikseks või talle lähemale tuua. 

Kristliku usu kese on, et Jumal on muutnud halvima meie jaoks parimaks, risti lunastuseks. Üks ja sama asi võib olla ühele langemiseks ja teisele tõusmiseks. Kristlase elus on tõde see, et palve ilma ahistuseta on nagu lind ilma tiibadeta.  

Mis teeb inimese tänulikuks? Kuigi võime mõelda, et omal ajal oleks olnud elada väga raske, kuna siis ei olnud kõiki neid võimalusi nagu tänapäeval, on ometi ka meie ajal palju lahendamatuid probleeme. Ehkki inimene tunneb end kindlamana teadmiste ja tehnoloogia arengu tõttu, ei lahenda see kõiki hädasid. Mõned peavad usku Jumalasse ikka veel tänapäeva sobimatuks igandiks, teised peavad seda ilusaks traditsiooniks. Nii ühel kui teisel juhul takistab see Jumala tänamist siira südamega. 

Mõned leiavad end palvetamas või tänamas kriitilises olukorras. Häda, kus inimlikust tarkusest ei ole kasu, surub inimese põlvili. Kui keegi on kogenud Jumala abi, on tänu loomulik osa, kuid elu argipäevas ei tule üheksal juhul kümnest tänamine meelde.

Jumala tänu ei ole kunagi lõppenud ega vaikinud, ka juhul kui suur osa inimesi seda ei märka. Meiegi saame täna osaleda Jumala rahva tänus ühises jumalateenistuses.

Anti Toplaan