Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänased EELK misjonärid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Rael Leedjärv on Keenias olnud juba üle poole aasta. Mitmekuulised suahiili keele kursused on vahetunud igapäevatöö vastu. Rael jälgib, et soome ristivanemate poolt vaeste perede lastele saadetav õpitoetus jõuaks õigete abivajajateni.
Suhelda tuleb iga päev kolmes võõrkeeles: soomerootslastest kaasmisjonäridega rootsi, kohalikega suahiili ja inglise keeles. Eesti keelega puutub ta kokku peamiselt ainult meie sõnumite-kirjade kaudu.
Elu on huvitav ja pingeline, tööpäevad võivad venida pikaks. Rael õpib praegu muu hulgas ka puhkamist. 30 soojakraadi varjus tähendab nii väsitavat kuumust kui ka meeldivaid suplusi ajal, mil meie siin pakases lõdiseme.
Raeli tugikogudusteks on Hageri, Jüri, Kullamaa, Tallinna Kaarli ja Vigala kogudus ning Misjonikoor.
Rael Leedjärv
Atemo Mission
P.O. Box 2257
40100 Kisumu
Kenya
e-post: rael.leedjarv@slef.fi
Lilianni ja Hannu Keskineni peres oli jaanuari keskel suursündmus. Soomes tuli ilmale väike Hanna Sofia, kellel tänaseks on suus juba vähemalt üks hammas. Vapper perekond siirdus märtsi keskel taas Siberisse Omskisse, kus Liliann võtab koguduse laste- ja noortetööst osa just nii palju, kui lubab Hanna.
Hannul on kavas lõpetada diakooniaõpingud ja leida sellel alal oma koht. Omskiga on Keskinenid kodunenud. Nad unistavad suuremast elamispinnast, samas on praegune korteriperenaine väga usaldusväärne inimene. Aeg-ajalt ettetulevad ebameeldivad üllatused on seotud just kohalike iseärasustega sõnapidamisel.
Lilianni tugikogudusteks Haapsalu, Kambja, Põltsamaa, Rapla kogudus.
Liliann Keskinen
P.O. Box 1749
644043 Omsk
Russia
e-post: liliann.keskinen@eelk.ee
Anu Väliaho peab Marimaal Jožkar-Olas juba 12 aastat väsimatult «karjasekoera» ametit, mis tähendab, et teha tuleb kõike seda, mida karjane ehk abikaasa Juha ei jõua. Eelkõige on rõhk hingehoiutööl ja sellel, et olla kogudusele «maatužkaks».
Rahvast käib kirikus palju, sest nii ametlikke kui ka mitteametlikke pidupäevi on Venemaal ohtralt. Rahvas teab, et kirik on lahti kl 9–21, seal saab soojas toas juttu puhuda, piiblitundides ja palvustes osaleda, kristlikke videosid vaadata, käsitööd teha.
Anu on tänulik kõigile, kes andsid allkirja maride toetuskirjale internetis ja kinnitab, et elu ongi selline, nagu kajastas meie meedia.
Anu tugikogudusteks on Lääne-Nigula, Tartu Maarja ning Simuna kogudus.
Anuga saab silmast silma kohtuda õige varsti. 28. aprillil külastavad Anu ja Juha Tartu Maarja kogudust. 1.05. kl 12 jutlustab Anu Simuna kirikus ja kl 14 Veneveres. 4.05. on nad Tallinnas Misjonikeskuses ja 5.–8.05. Läänemaal Nigula päevadel.
Anu Väliaho
Oktjabrskaja 43
424003 Joškar-Ola
Mari-El
Russia
e-post: valiaho@mail.ru
EELK misjonäride perre on saabunud uustulnuk – eelmise aasta lõpul avastas Misjonikeskus Soome ajakirja vahendusel Baikali tagant eestlanna Pille Kruusi. 24aastane Haljalast pärit Pille sattus Ida-Siberisse soome misjoniorganisatsiooni Kylväjä vahendusel.
Pille õpib sealses ülikoolis vene keelt, hoiab Kylväjä töötegijate lapsi ja osaleb väikese luterliku koguduse elus. Pille oli väga rõõmus, kui kuulis, et ta on eestlaste poolt «avastatud» ja et eestlasedki tahavad teda toetada.
Muu hulgas on kunstihuvilist Pillet õnnistatud väga isikupärase kirjutamislaadiga. Et liituda Pille sõbraringiga, võtke ühendust Misjonikeskusega.