Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinnas saab kuulda virtuoosset kandlemängu

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Suvi on täitnud Eestimaa imeliste kontsertidega ning neist saadud muusikaelamused annavad kuulajatele jõudu ja rõõmu ilmselt kauaks ajaks. Enne suve lõppu võime osa saada veel ühest 28. augustil Tallinnas.

Augusti lõpul saabub Eestisse laulja, helilooja ja kandlemängija Päivi Ollikainen, kunstnikunimega Ida Elina (fotol). Tallinnas viibimise ajal viib ta läbi kahepäevase töötoa usuteaduse instituudis ning annab 28. augustil kell 18 kontserdi Tallinna metodisti kirikus, kus on kaastegev Eestist pärit ansambel Tuuleviiul.
Ida Elina on Soome noorema põlvkonna muusik, kelle virtuoosne kandlemäng on põimunud väljendusrikka ja võimsa lauluga. Tema esitus on uudne ning lauludes kõlav sõnum jõuab kuulajateni väga isiklikult ja inspireerivalt. Ida Elina debüütalbum «Songs of Freedom» ilmus 2012. aastal.
Ida Elina on Soome esimene pop-jazz-gospel kandlemängija, kes on lõpetanud Sibeliuse akadeemia muusikamagistri kraadiga 2012. aastal. Ta on 2011. aasta mais Helsingis toimunud I rahvusvahelise kandlekonkursi võitja. Huvi korral võib Ida Elina kohta lähemalt lugeda tema kodulehelt http://www.idaelina.com/.
Viiuldajate ansambel Tuuleviiul tuli kokku Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakoolis 2010. aastal. Praegu mängib ansamblis üle 30 lapse vanuses 5–19 aastat. Enamik lapsi on alustanud pillimängu õppimist väga varakult: nelja-, viie- või kuueaastaselt.
Lapsed mängivad meelsasti nii klassikalist kui pärimusmuusikat jm. Esinetud on XI noorte laulu- ja tantsupeol, vanalinna päevadel, Viru folgil, Kihnu viiulifestivalil, mardilaadal, Märjamaa folgil. Selle aasta tähtsamad esinemised olid Soomes Sommelo festivalil ja Viljandi folgil.
Eesti Kirik