Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinna lapsed lustisid laagris Prangli saarel

/ Autor: / Rubriik: Uudised /

Prangli saarel peeti Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse suvine lastelaager Mustamäe 19 lapsele vanuses 8–12 aastat.

Lastega tegelesid seitse täiskasvanut: misjonärid Pia ja Tero Ruotsala, kirikutöö tegijad Teet Kaur ja Maris Kuldkepp, Soomest ekstra vabatahtlikena kohale tulnud abielupaar Jana ja Jussi ning Mustamäe koguduse liige Tuuli Korsar. Iga laagripäev algas lühikese ja sportliku hommikupalvusega, pärast sööki koguneti interaktiivsesse piiblitundi.
Kõik lapsed ja täiskasvanud olid jaotatud ka väikegruppidesse, kes asusid koos tööle. Grupitööna oli igal rühmal nädala jooksul võimalik hommikutunni põhjal välja mõelda draama, laul, tants, luuletus, mäng ja/või viktoriin. Omalooming kanti ette õhtuprogrammide raames, millele järgnes veidi pikem ja rahulikum õhtupalvus.
Vahepeal oli lastel võimalik nautida kaunis looduses vaba aega ning minna randa. Päeva jooksul toimusid veel sportlikud mängud ja võistlused ning käelised tegevused.
Aega saime näpistada ka Prangli ekskursiooniks kastiautos, merel kalal käimiseks kohaliku peremehe Vambolaga, mootorrattaga sõitmiseks ja paljuks muuks. Laager õnnestus väga hästi ning kasvatuslikud edusammud ja Jumala töö oli silmaga nähtav.
Peale Prangli laagri toimus Mustamäel juulis lastele kaks minilinnalaagrit, kus keskendusime 8. septembril toimuvale laadale kavandatava kirikuhoone platsil Kiili 9. Lapsed valmistasid müügiks mitmesuguseid esemeid ning aitasid platsi prügist puhastada.
Muidugi ei puudunud vaimuliku osaga hommikutund ning tänutäheks viidi lapsed eri päevadel tennist mängima, ujuma, skypark’i ning muuseumidesse.
Tuuli Korsar