Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suve hakul Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed /

Koos kaunite suveilmadega jõudis UI kirikumuusika osakonnas kätte selle õppeaasta viimane, kümnes õppesessioon.
Aasta on olnud huvitav, lisaks tavapärasele õppetööle mahtus sinna ka talvine õppereis Soome. Olime külas Turu konservatooriumi kirikumuusika osakonnal, saime mängida Turu toomkiriku suurel orelil, käisime sealses Sibeliuse muuseumis. Meie oreliõpetajad andsid Turu Miikaeli kirikus kontserdi eesti orelimuusikast.
Möödunud õppeaastal korraldas osakond ka täiendusõppekursusi, millest sai osa palju asjast huvitatuid üle Eesti. Novembris toimus kooritöö metoodika kursus, õppejõududeks Ene Üleoja ja Marika Kahar, veebruaris Piret Ripsi juhendamisel gospelmuusika algkursus ning märtsis kursus muusikatööst lastega, lektoriteks Kaie Tanner ja Maris Lend.
Osakonnal on kaks lõpetajat
Juunikuus saavad C-kursuse lõputunnistuse osakonna kaks õpilast: Anneli Klaus, Tartu Peetri koguduse organist, ja Kristi Soosaar, kes töötab organistina Orissaare Pühavaimu ja Pöide koguduses. Mõlema õpilase lõputöö on seotud tema kodukohaga – Anneli käsitleb Tartu orelimuusika päevi aastatel 2003–2007, Kristi lõputöö on aga Saaremaal tegutsenud legendaarse muusiku Joosep Aaviku elu ja tööd puudutavate allikate kogumik.
Midagi uut – kirikumuusikute suvesess
Sel aastal kavandame teoloogiaüliõpilaste eeskujul esmakordselt nn suvesessi, paaripäevast tegusat kokkusaamist augustikuu keskel, kuhu on oodatud nii praegused kui endised õpilased ja ka õppejõud. Plaanis on tutvuda Pärnu orelitega ning anda suvekursusest osavõtjate kontsert Audru kirikus. Ettekannete osas on kavas lähemalt rääkida oreli registreerimise ehk kõlavärvide kasutamise kunstist. Ning kindlasti on tore lihtsalt kokku saada ja muusikaliste ettevõtmiste kõrval ka hilissuve nautida.
Augusti lõpus, pärast suvesessi, toimuvad taas katsed kirikumuusika osakonna D-kursusele, esimene õppesessioon algab septembri viimasel nädalal.
Kristel Aer ja Kadri Ploompuu,
UI kirikumuusika osakond