Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Süüdakem reedel rahuküünal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Heategevusühing Caritas ja diakooniakeskus kutsuvad eeloleval reedel inimesi jumalateenistustele ja süütama rahuküünalt kodudes ja kirikutes.
«Kutsume süütama küünlaid koduakendel ja õuedel või muudes meile tähtsates paikades ja korraldama sel ajal jumalateenistusi rahu nimel,» öeldakse diakooniakeskuse päevakohases üleskutses.
Küünlaleegi süütamisega mõeldakse rahule Iisraelis. Samal päeval süüdatakse küünlad rahu toetuseks Jeruusalemmas, kus toimub Palestiina ja Iisraeli laste rongkäik. Seal kantakse küünlad kantakse Ketsemani aiast Aabrahami majja.
Caritase Eesti ühendus ja diakooniakeskus kutsuvad üles kõiki hea tahtega inimesi Eestis ühinema sel õhtul Pühal Maal toimuva küünaldesüütamisega. «Süüdates küünlad üheskoos, sõltumata religioonist, sotsiaalsest klassist või etnilisest grupist, rõhutavad inimesed nii Euroopas, Eestis kui ka Pühal Maal meie kõigi võrdset rolli rahu ülesehitamisel,» kõlab heategevusürituse üleskutse.
Tallinnas toimub jumalateenistus 20. detsembril kell 17. Täpsemalt on tegemist laste missaga Pirita uues kloostris (Merivälja tee 18) ja Pirita kloostri varemetes toimub jumalateenistus täiskasvanutele. Pärast jumalateenistust, kell 17.30 suundub tõrvikutega rongkäik Pirita jõe sillale, kus süüdatakse rahuküünlad.
Ettevõtmist toetab ka Eesti Kirikute Nõukogu.
Üritusi toimub mujalgi: Viljandis Pauluse kirikus peetakse 20. detsembril oikumeeniline palvus, kell 19 toimub Rein Rannapi jõulukontsert.
Teadaolevalt süüdatakse küünlad ka Narvas ja Valgas.
Kuni 20. detsembrini on pikendatud ka korjandust «Aita Petlemma last», kus kogutakse kudumeid ja muud rõivakraami Petlemma beebihaigla jaoks. Jõuludeks sõidavad Petlemma Lagle Parek, Ilmo Au ja Villem Kalling, et kingitud ja kogutud asjad kohale toimetada.
EK