Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sümboolne mälestusküünal Pille Valgule

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu ülikooli usuteaduskonna bakalaureuseõppe cum laude lõpetanud Pille-Riin Makilla pälvis Pille Valgu stipendiumi. Erakogu.

Pille Valgu stipendiumi pälvinud Pille-Riin Makilla (23), kes oli veendunud, et mingil juhul temast õpetajat ei saa, on nüüd õpitavast usundiõpetaja erialast vaimustuses.

„Kaheksandat aastat välja antava stipendiumi saajaks valisime Tartu ülikooli usuteaduskonna üliõpilase Pille-Riin Makilla. Tartu luterlikule Peetri koolile (TLPK) on Pille Valgu nimelise stipendiumi väljaandmine auasi. Ükskõik kui raske või kerge materiaalselt meil on, kui suur või väike kool oleme, garanteerime toetuse ja see on sümboolne mälestusküünal Pille Valgule. Fondi algusaastatel tuli annetusi rohkem, viimastel pole väga laekunud,“ jagas stipendiumikomisjoni üks liikmetest, TLPK direktor Tarvo Siilaberg.

Häädemeestelt pärit ning esimest aastat religiooniuuringute ja teoloogia magistrantuuri religioonipedagoogika suunal õppivat Pille-Riin Makillat õnnitleti ja anti sümboolselt stipendium üle 11. jaanuaril TÜ usuteaduskonna nõukogu koosolekul, mille järel ta külastas Peetri kooli. 

Stipendiumi üle rõõmustav Makilla ütles, et kasutab toetust Suurbritannia religioonipedagoogide ühingu kodulehelt leitud veebikonverentsil ja -kursusel osalemiseks. Pille Valguga on ta kohtunud artiklite kaudu: „Ülikooli kursuste raames loeme tema artikleid päris tihti. Mulle on jäänud Pille Valgust avatud ja südamlik, hooliv mulje.“

Makilla soovib usundiõpetuse õpetajaks saada eelkõige missioonitundest: „Avatud, hästi kommunitseeriva, lugupidava ja toetava ühiskonna loovad inimesed, kes on haritud, väärtustavad ja on valmis õppima teistelt kultuuridelt, et selle läbi end paremini mõista. Tahan anda oma panuse usundiõpetuse õpetajana noorte mõttemaailma avardamisse ja arengusse. Minu missioon õpetajana on õpetada noori kriitiliselt mõtlema ja kahtlema, kuid ka usaldama.“

Ajaloolasest teoloogiadoktori ja religioonipedagoogika dotsendi Pille Valgu (1959–2009) nimeline stipendiumifond moodustub TLPK eelarvelisest rahastusest ja annetustest. Stipendiumi eesmärk on toetada religioonipedagoogika üliõpilaste, usuõpetuse ja usundiõpetuse õpetajate ning religioonipedagoogika valdkonnaga tegelevate teiste ainete õpetajate erialast enesetäiendamist ja õpirännet. Stipendiumi ülemmäär on 750 eurot ja see antakse välja Pille Valgu sünniaastapäevaks, 21. detsembriks. Stipendiumikomisjoni kuuluvad TLPK direktor, TLPK lasteaia, TLPK põhikooli ja Tartu ülikooli usuteaduskonna esindajad.

Kätlin Liimets