Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sulane pakub mitmekesist lugemist

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

sulaneKaks korda aastas ilmuv Kaarli koguduse ajakiri Sulane jagab koguduse töötegijate mõtteid ja aitab tundma õppida kristlikku usku.

Jõulukuu numbris on kaks intervjuud: üks 27 aastat kogudust teeninud Einar Soonega, kes mullu kogudusetööst loobus, ja tema järglase, üle 20 aasta abiõpetaja ametis olnud Jaak Ausiga.
Teenimisaastate algusest meenutab Einar Soone, et mäletab härrasmehelike ja väärikate, Tartu ülikoolis teoloogilise hariduse omandanud kirikuõpetajate Voldemar Kuljuse, Elmar Kulli, Otto Tallinna ja Jaan Variku nõuandeid.
Praeguses kirikuelus tekitab tema sõnul muret olukord maapiirkondades, kus «kohalikku kristlikku vaimsust peavad kandma väikesed kogudused». Töös EKNi presidendina rõõmustab teda koguduseliikmete vahel kasvanud tolerantsus, sallivus ja sõbralikkus.
Jaak Aus näeb koguduse eesmärki inimeste teenimises sünnist surmani ja loodab, et töö noortega saab taas tänu Jumalale hoo sisse. Igal juhul tundub hästi minevat koguduse lastekooril, kes käis külas Riia Mežaparka kogudusel, ja noorteansamblil, kes oli kontserdireisil Inglismaal.
Nagu tavaks saanud, tutvustab isa Ain Peetrus mõnd kristliku kultuuri tegelast. Seekord on ta oma kirjaread pühendanud Kaisarea piiskopile Eusebiusele (263–339), kellest sai esimene süstemaatilise kristliku ajaloo tundja.
Ave Bremse selgitab, mis on uniaatkirik, ning tutvustab lähemalt neist kõige tuntumat ja suuremat ehk Ukraina kreekakatoliku kirikut, mis on üle elanud raskeid aegu ja taastati 1989. aastal.
Ajakirjast leiame ka kokkuvõtte sügisel toimunud juhatuseesimeeste V konverentsist ja Villu Kase kirjutise, kus ta tuletab meelde, et paluksime Jumalat appi oma hingevaevas ega unustaks teda tänada, kui meie käsi hästi käib.
Rita Puidet