Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Südame kõne Jumalaga

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Eelseisvat pühapäeva nimetatakse palvepühapäevaks, mil päeva teemaks on südame kõne Jumalaga. Selle sisuks on ühelt poolt meeleparandus, teisalt aga palve, et Jumal hoiaks oma rahvast hädade ja eeskätt loodusõnnetuste eest ning kingiks oma õnnistuse ka põlluviljale. Mitmed sõjajärgse põlvkonna kristlased on meenutanud, kuidas nad on näinud oma usklikke vanavanemaid kevadkülvi eel palumas viljale head kasvamist.

Jeesus õpetab meid paluma mitte ainult suurte ja nähtamatute asjade pärast, vaid ka lihtsate igapäevaasjade pärast. Palve igapäevase leiva pärast sisaldab tegelikult kõike, mida me oma maises elus vajame, olgu selleks kodu, vanemad, sõbrad, kool, töökoht, tervisekindlustus või hästi toimiv ühiskond. Ajal, mil rahvad ja riigid vaevlevad pandeemiast tulenevete tagajärgedega, on ka seni iseenesestmõistetavad ja eluks vajalikud asjad meile kingitus Jumalalt, mis tagavad meie igapäevase elu samamoodi nagu igapäevane leib.

Palvet võib võrrelda nii vaimses kui füüsilises mõttes Jumala kummardamisega. Jeesus õpetab meid Jumalat kummardama vaimus ja tões. See tähendab ennekõike tegelikku pühendumist. Ilma pühendumiseta ei saavutata eesmärke. Olgu meile eeskujuks ja seisku vaimusilma ees Jeesus, kui ta palvetab Getsemani aias, kus ta kummardub Jumala ette, et sünniks Isa tahtmine.

Ülestõusmispüha hommikul täitis murelike jüngrite südameid samaaegselt kohkumine ja rõõm, et läheks täide Jeesuse varem neile öeldud sõnad: Kui ma näen teid jälle, on teie süda rõõmus ja keegi ei võta teie rõõmu teilt ära (Jh 16:22).

 Anti Toplaan