Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soosinguajad

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Uues Testamendis kasutatakse sõna soosinguaeg vaid ühel korral ja sedagi Jeesuse enda sõnade läbi. Ta koondab sellesse ühte sõnasse Jumala südame mõtted inimeste suhtes ja selle, mida ta on teinud meie heaks Jeesuse Kristuse kaudu.

Tema armastus meie vastu ei ole üksnes ilus sõna, vaid see on ennekõike tegu. Kujutades oma ülesannet selles maailmas ütleb ta Luuka evangeeliumis: „Sest Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut“ (Lk 19:10).

Oma rada käimine on olnud inimese enda otsus, aga selleks, kuidas taastada osadust Jumalaga, inimesel lahendust ei ole. Kui inimene on ise katkestanud sideme elu allika ja lättega, on ta kaotanud ühenduse elu alusega, mis toob paratamatult endaga kaasa vaimuliku hääbumise ja surma. Bioloogiline surm vormistab sel puhul vaid selle kurva arengu lõpu ehk igavese lahutatuse Jumalast. Vaimulikult surnud inimene ei suuda ise ennast aidata. Ilma Jumala abita jääksime temast igavesti lahutatuks.

Jumal on armuline ja seepärast on aeg, mida praegu elame, meie jaoks armuaeg. See tähendab seda, et kogu Jumala loomistöö põhineb armul, mis on saanud nähtavaks Jeesuse ilmumise kaudu. Meie elu ja keskkond meie ümber on kallihinnaline ennekõike sellepärast, et tohime selles kuulda rõõmusõnumit Jumala armust, pattude andekssaamisest ja uskuda oma päästjat Kristust. Kuni elame, on meil võimalus olla kokkupuutes Jumala Sõnaga, mille läbi on meil lootust. Selle kaudu avaneb elu kõige suurem tähendus, igavene elu taevas.

Anti Toplaan