Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome televisioon Nõukogude Eestis

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Eesti Televisioon ootab eesti inimeste lugusid Soome televisioonist Nõukogude Eestis.

Soome televisioon, mis paratamatul moel ka üle lahe Põhja-Eestisse levis, tingis mitut pidi üsna kummalise situatsiooni: kontrast soome telekanaleist nähtava elu ning sovetiaegse argipäeva vahel oli ju üldiselt teada. Kindlasti on seesugune kogemus eesti inimestesse jälje jätnud. Kõige enam ehk neisse, kes toona kõige vastuvõtlikumad olid – seitsmekümnendate lapsed ja kaheksakümnendate noored.
Eesti Televisioon ning filmi- ja telekompanii Ruut valmistavad ette dokumentaalfilmi Soome televisioonist: selle ühiskondlikust ja isiklikust mõjust Eestis 1970.–1980. aastatel. Eelkõige ootame me n-ö väikseid lugusid, isiklikke markantseid kogemusi, kummalisi juhtumisi ja täitumata või täitunud toonaseid unistusi. Ning ennekõike toonaste laste ja noorte – tänaste kolme- ja neljakümneste personaalseid jutustusi.
Oleme tänulikud kõigile, kes võtavad vaevaks oma juhtumised kirja panna ja aadressile soometv@etv.ee saata. Kirjutada võib vabas vormis, keskendudes kirjutaja jaoks põhilisele. Kirjutajaile garanteerivad tegijad soovi korral anonüümsuse. Kevadel valitakse neist eesti inimeste juttudest välja 3–4 sobivamat, filmilikumat, kõnealust ajastut kõige paremini iseloomustavamat. Need väljavalitud lood saavadki filmiks. Lisaks inimeste isiklikele lugudele jõuavad filmi ka intervjuud toonaste televisiooni- ja ideoloogiategijatega nii siin – kui sealpool Soome lahte. Dokumentaalfilm «Mustvalge aken» valmib 2007. aasta alul, filmi kavandatud pikkuseks on 52 minutit.
http://www.finst.ee/SoomeTV.htm