Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sõmeral jagati leeri­õnnistust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sõmera hooldekodu Laatsaruse kirikus oli 11. juunil rõõmus ja tähtis päev. Nimelt said sel päeval leeriõnnistuse kuus hoolealust, kellest viis ka eelnevalt ristiti.

Leerikool algas aprillis, koos käidi kord nädalas. Õpetaja Tiina Ooli ja Eve Mägi juhendamisel õpiti meieisapalvet, 10 käsku, usutunnistust, ristimise ja armulaua tähendust. Seega oli leerikool nagu ikka luterlikus kirikus tavaks, ainult neile õpilastele sobivas vormis.
Leeripühal tulid rõõmsalt elevil leerilapsed pidulikes riietes aegsasti kohale ja aitasid kaunistada kirikut. Jumalateenistuse alguseks oli väike Laatsaruse kirik lilledega ehitud ja inimestest tulvil. Teenistusel teenisid õpetajad Tiina Ool ja Rene Reinsoo, laulis Sõmera Kodu koor Sõmerikud, keda juhendas Ludmilla Toon.
Leeripüha algaski Sõmerike lauluga «Läbi maailma». Valgetes albades leerilapsed koos juhendajatega sisenesid laulu ajal kirikusse ja istusid oma kohtadele. Alguslaulule järgnes piht ja Tiina Ool pidas lühikese palve. Kogudus laulis koos Sõmerikega «Suur Jumal Sa». Toimus ristimine, mille käigus ristitavale tehakse ristimärk laubale ja rinnale. Rist on kurjast puhastumise märk ja sellega antakse inimene Jumala juhtimise alla.
Ristimise järel jagati leeriõnnistust. Käte pealepanemine ja õnnistamine on märgiks, et inimene antakse Jumala kätte ja ta saab Püha Vaimu. Nõnda tegid juba apostlid: «Peetrus ja Johannes panid oma käed nende peale ja nad võtsid vastu Püha Vaimu» (Ap 8:17).
Lootes, et värsked leerilapsed võtavad Jumala omaks, lauldi «Oh võtkem Jumalat». Kirikulistele oli kaetud armulaud. Lõpulauluks kõlas «Õnnista ja hoia». Sõmerike laulu «Hoia, Jumal, Eestit» saatel sai õnnitleda leerilapsi. Järgnes väike koosistumine leerilastele, kus tordisöömise kõrval meenutati leeriaega.
Tänu Jumalale ilusa leeripüha eest, tänu uute koguduseliikmete ja sõprade eest! Uusi leerilapsi ootame juba augustis leerikooli.
Eve Mägi