Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu kuningas tuleb kirkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Pühapäeva teemaks on Kristuse kirkuses tulemine aegade lõpul. Seda väljendab ka päeva ladinakeelne nimetus adventus glorificationis, mis räägib Kristuse kirkuses tulemisest. Mõeldes Kristuse taastulemisele, on sageli inimestel tekkinud hirmutunne, sest tegu tundub olevat millegi kohutava ja hirmutavaga, sest enam ei tule Jumala Poeg siia maailma väikese lapsena, vaid Ta tuleb kohtumõistva kuningana.
Inimesel on loomulik küsimus: kas ma sel päeval pääsen jumalariiki? Kuid pühapäev ei kõnele mitte hirmust Kristuse taastulemise ees, vaid hoopis Jumala rahva ülesandest oodata Kristuse taastulekut.
Kui inimesel on usk, siis ei pea ta Kristuse taastulemist kartma, sest usk Jumalasse päästab ta sel päeval. Päästev usk tähendab Jumala usaldamist, Tema järgimist oma eluteel, ja selleks kutsub meid Issand igal päeval.
Seega Kristuse tulemist ei pea usklik inimene sugugi kartma, vaid ta võib seda päeva oodata. Selles maailmas on probleeme ja pattu, kuid Kristuse taastulemine muudab kõike ja siis võime saada Tema taevasesse täiuslikku kuningriiki, kus pole midagi praeguses maailmas olevast halvast. See täidab meie südamed lootuse ja rõõmuga.
Kaido Soom