Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Seitsmes kirikus kogunetakse ühispalvele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

tonis magiEestis on kuus Maarja Mag­daleena luteri kirikut ja seitse samanimelist kogudust. Noorim, Mustamäe kogudus, kutsub kõiki 7. juulil muusikat kuulama ja palvetama.

Mustamäe kiriku ehitamisega seotud meeskond kutsub kõiki seitsmenda kuu seitsmendal päeval kell seitse õhtul seitsmesse üle Eesti asuvasse Maarja Magdaleena kirikusse, et anda oma hingejõud ja materiaalne panus uue kiriku heaks. Erinäolise ettevõtmise kontseptsiooni töötas välja meeskonna üks liige, kristliku muusikaühingu Crescendo juht Lehari Kaustel.
Sellel õhtul annab armastatud laulja Tõnis Mägi (fotol) kontserdi Rapla kirikus XXI Rapla kirikumuusikafestivali raames. Sama kontserti saab tehnika vahendusel näha-kuulda Koeru, Kärla, Maarja Magdaleena ja Ridala, aga ka Haapsalu Maria-Magdaleena õigeusu kirikus, kus pannakse üles suur ekraan. Oma palve saadab laulu näol taevaisa poole ka ansambel Vox Clamantis – igas kirikus laulab üks ansambli liige, täiendades Tõnis Mäe loomingut. Ruhnu Maarja-Magdaleena kirikus ülekannet ei toimu, sealne õpetaja Harri Rein palub mustamäelaste hingeõnnistuse eest.
Kiriku ehitamine pole kergete killast, vajades nii taevaisa armu kui ka nähtavat tunnistust, seepärast pannakse 7. juulil kõnesolevatesse kirikutesse välja kausid liivaga, mis saadetakse teele pealinna, et osa kasutada Mustamäe kogudusele kingitavas liivakellas. Ülejäänud liiv segatakse uue kiriku nurgakivi segusse.
Kuna kirikutesse palvetama ja kaasa elama pääseb tasuta, välja arvatud Raplasse, oodatakse annetusi, mis lähevad kiriku ehituse heaks. Jehoovat armastav inimene on kui puu, mille kosuvad lehed on ilusad, ja kellele Jumal tõttab appi kõiges, mis ta ette võtab, ütleb 7. juuli laulusalm (KLPR 307).
Rita Puidet