Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saku kirik sai nurgakivi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop asetas nurgakivi kapslisse ka ajalehe Eesti Kirik numbrid. Temast vasakul Saku koguduse abiõpetaja Magne Mølster ja paremal hooldajaõpetaja Jüri Vallsalu. 2 x Endel Apsalon

18. juunil toimus Saku uuele luteri kirikule nurgakivi panemise tseremoonia.

Nurgakivi kapsli pani paika kirikuehituse patroon peapiiskop Urmas Viilma. Tervituseks said sõna Saku vallavanem Marti Rehemaa, Saku ja Hageri koguduste esindajad, kiriku arhitekt Juhan Põld, ehitajad ning ehituse toetajad. Viimaste seas on sõpruskogudusi ning kristlikke organisatsioone Norrast, Saksamaalt ja Soomest, ent näiteks ka kohalik kinnisvaraarendaja Saku Korterid OÜ.
Saku Toomase koguduse hooldajaõpetaja Jüri Vallsalu ütles Eesti Kirikule, et tema jaoks jäi tseremoonialt kõlama peapiiskopi mõte sellest, et kirikul on tänapäeval oluline roll inimestele igavikulise mõõtme meeldetuletamisel, sest nii perekonnasuhetes kui igapäevastes töödes ja tegemistes kipub valdama lühiajalisest perspektiivist lähtuv mõtlemine.
Praegu on kogutud piisavalt raha majakarbi valmisehitamiseks. Millal aga pühakoja valmimist loota võiks, on Vall­salu sõnul esialgu lahtine, sest tööde lõpetamiseks on vaja veel tervelt pool miljonit eurot. Kiriku valmimise heaks on võimalik annetada sihtasutuse Saku Kiriku Ehitus kontodele EE041010220215648221 (SEB), EE952200221056504915 (Swedbank). Märksõnaks on „Annetus kiriku ehituseks“.
Kui kõik läheb nagu plaanitud, saab 10 000 elanikuga Saku vald seega peagi endale pühakoja, kus on tänu suurepärasele akustikale võimalik ka kontserte korraldada.
Kiriku 643 m2 suuruses peahoones on eskiislahenduse kohaselt 2,5 korrust. Kirikusaali tuleb 105 istekohta. Katusele paigaldatakse päikesepaneelid, et muuta hoone energiasäästlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks. Lisaks peahoonele on kavandatud 143 m2 suurune ühekorruseline lisahoone, kuhu muu hulgas rajatakse väike korter.
Rain Soosaar

Pildigalerii:

Hetk nurgakivi asetamise talituselt.