Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sädemest saab alguse tuli

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots pälvis kohaliku elu edendamisel silmapaistmise eest Harjumaa 2012. aasta sädeinimese tiitli, mis anti üle 30. detsembril rahvusooperis Estonia.

Kirikulehelt õnnitlust vastu võttes tunnistab õpetaja Ots, et on oma suhtumist tunnustamisse viimastel aastatel oluliselt korrigeerinud. EELK autasude komisjoni liikmena jõudis ta äratundmisele, et iga inimene, kaasa arvatud vaimulik, vajab kiitust tehtu eest. Tore on, kui aitäh ütleb kodukogudus, aga mõjusam, kui seda teeb keegi kõrgemalt positsioonilt, praost või peapiiskop.
Õpetaja Ots on rõõmus, et mitmed kirikuliikmed on ühiskondlikku äramärkimist leidnud, aga nendib, et tunnustuse toob üldjuhul mitte kirikutöö. Harjumaa sädeinimese nominendiks valitud 14 kandidaadi seast esimese kolme äramärgitu hulgas oli ka Jüri koguduse juhatuse esimees Talvi Aruaas, kes teeb väga tublit tööd Kiili valla sotsiaaltöötajana. Tanel Ots oletab, et komisjoniliikmed ei viinud ka tema puhul koguduslikku ja kiriklikku kuuluvust kokku, sest «paraku hakatakse meid märkama siis, kui väljaspool kogudusetööd aktiivsed oleme».
«Sädeinimese tiitel on suur tunnustus, mis eeldab saadud au laiali jagamist,» kinnitab Tanel Ots, lisades, et käsitleb seda kiitusena paljudele inimestele. «Võib-olla olen olnud vahel algataja, see säde, mis paneb leegi põlema, aga ainult tänu sellele, et olen sattunud oma ideedega tegusate inimeste hulka, kes on tulnud minu mõttega kaasa,» selgitab ta.
Nii on tänaseks sündinud mitmed kogukondlikud ettevõtmised. MTÜ Saku Priitahtlikud Pritsimehed, külaselts MTÜ Soonurga, MTÜ Nabala Keskkonnakaitseühing, kui tuua pikast nimekirjast vaid mõni näide. Need on näited ettevõtmistest, mis kaasavad kodanikke oma elukeskkonna elamisväärsemaks muutmisse. Õpetaja Tanel Otsa algatajarolli on võimatu selles protsessis alahinnata.
Liina Raudvassar