Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rootsi-Mihkli kirikus mälestati kuningas Gustav Adolfit

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Teisipäeval, 6. novembril, Gustav Adolfi päeval peeti Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus jumalateenistust, kus mälestati Rootsi kuningat Gustav II Adolfit, kes on meile tuntud eelkõige Tartu ülikooli ja Tallinna omanimelise gümnaasiumi rajajana. Gustav Adolfi päeva jumalateenistusel teenisid (paremalt) peakaplan emeeritus kolonel Tõnis Nõmmik, reservkaplan õpetaja Patrik Göransson ja major Peeter Saan. Foto: Tiiu PikkurJumalateenistusel jutlustas kaitseväe peakaplan emeeritus Tõnis Nõmmik, kaasa teenis Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja, Rootsi reservkaplan Patrik Göransson, organist oli Maris Oidekivi-Kaufmann, esines Eesti kaitseväe orkester major Peeter Saani dirigeerimisel.
Pidulikul jumalateenistusel anti üle neli Rootsi-Mihkli koguduse teeneteristi. Need said muinsuskaitse spetsialistid Boris Dubovik ja Olev Liivik ning sisekujundaja Tiiu Lõhmus ja arhitekt Kalli Holland hea töö eest kiriku restaureerimisel.
Kuningas Gustav II Adolf (1594–1632) oli tõsine kristlane ning hoolitses oma sõjaväelaste usulise ja moraalse taseme eest. Ta kehtestas ka sõjaväelise kirikukorralduse, mis nägi ette kõikides väeosades hommiku- ja õhtupalvuste pidamise, ning ühena esimestest Euroopa valitsejatest välipastorite keskse juhtimissüsteemi oma sõjaväes.
Gustav II Adolf (valitses 1611–1632) sai tuntuks hiilgava väejuhina Kolmekümneaastases sõjas. Ta langes 6. novembril 1632. aastal Lützeni lahingus, olles enne lahingut kirjutanud alla Tartu ülikooli asutamisürikule. Kuninga surmapäeva tähistatakse Rootsis Gustav Adolfi päevana.
Tiiu Pikkur