Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ränduripassiga kirikuid avastamas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ränduripass_MG_4990_2Nii mitmelegi Viimsi kandi inimesele tuli üllatusena, et Viimsi valla territooriumil asub nõnda palju pühakodasid: poolsaarel EELK Püha Jaakobi ja Randvere kirik, Rohuneeme kabel, lisaks kirikud Pranglil ja Naissaarel ning Viimsi Vabakoguduse kirik.

Viimsi kirikute päevadel «Kodukirik kutsub!» olid kaasatud ka vahetult valla piiri läheduses asuvad Muuga sadama meremeeste kodu kabel ning Mähel taastatav baptistikoguduse palvela.
Kõik kirikud olid nädala jooksul tavapärasest rohkem avatud ränduritele, kellel oli nõnda võimalus koguda oma ränduripassi kaheksa erinevat templit. Vähemalt neli templit kogunutel oli võimalus osaleda auhinna loosimisel laupäevasel rõõmupeol.
Ränduripass oli kõigi ligi 800 levitatud voldiku tagalehel ja selle võis lõigata välja ka Viimsi Teatajast. Rändurite koguarvu pole teada, kuid 13. septembri rõõmupeo eel registreeriti 27 ränduripassi, millest 16 täitis nelja templi nõude, viiel passil olid koguni seitsme pühakoja pildid!
Eriti tublid rändurid olid jalgrattaga liigelnud lasnamäelane Mati Klaan, kelle passil oli puudu ainult Naissaare tempel, ning Haldi Leinus, kellel jäi lastelastega edaspidiseks avastamiseks ainult Rohuneeme kabel, kuid õnnestus osa võtta mõlemast saarerännakust.
Loosimisel osutus võitjaks Maarja Liht, kes kogus neljapäevasel rattamatkal viis templit. Auhindu jätkus aga kõigile, kaasa arvatud lastele, kes jõudsid veel rõõmupeo ajal oma ränduripassile Jaakobi kiriku templi lüüa.
Kirsti Malmi