Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvusvaheline noortekohtumine «Teisel pool» toimub Põltsamaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

8.–10. veebruarini toimuvad Põltsamaal noorte talvepäevad «Teisel pool».

Juba 16 aastat on EELK Põltsamaa kogudus koos oma sõpruskogudustega Eestis korraldanud talviseid noortepäevi. Nende aastatega on üritus muutunud rahvusvaheliseks ja oikumeeniliseks ettevõtmiseks, kuhu oodatakse erinevate uskkondade noori alates 12. eluaastast nii Eestist kui Soomest, samuti noortejuhte ja vaimulikke.
Korraldusmeeskond soovib talvepäevade programmiga toetada noorte ja kiriku noortetöö tegijate usulist arengut ning edendada erinevate uskkondade, kultuuride ja kogemuste vahetust.
Sel aastal innustatakse osalejaid eriti mõtlema hingehoidlikel teemadel. Kuidas mõjutavad meie teod ja sõnad lähedasi, sõpru, klassikaaslasi ning üldiselt kaasinimesi, meie elu ja heaolu. Aga samuti kõneldakse noortepäevadel teispoolsusest ja igavesest elust. Missugused jäljed jätab inimene endast maha, kui ta sureb? Mis ootab inimest ees teispoolsuses, kui ta kord ületab piiri?
Nendel teemadel kõnelevad ja arutlevad Tartu ülikooli praktilise usuteaduse prof Tõnu Lehtsaar, EEKBKL president Meego Remmel, hingehoidja Naatan Haamer, praost Marko Tiitus, misjonärid Sakari Seppälä ja Pia Ruot­sala ning kinnisvaramaakler Siim Vaher Piva OÜst.
Talvepäevade külalis- ja peakõneleja on aga Kangasala koguduse noortepastor Marko Sagulin, kes räägib oma missioonist ja võitlusest Somaalia piraatidega India ookeanil.
Toimuvad ka mitmed temaatilised jt tegevused: Emmause missa, palvused, seminarid, arutelud väikerühmades, takistus- ja seiklusrada, erinevad töötoad, õhtuprogrammid, kontserdid ja ühislaulmised, vaba lava. Rühmatöödes saab treenida suhtlemist, teha varjuteatri etendust, tutvuda muistsete eestlaste matmiskommetega sõnas ja pildis, tantsida ja tegelda kunstiga.
Lisaks on võimalus osaleda talvepäevade superstaari konkursil, esitades vaimulikke noortelaule, ning koguduse noorterühmade fotokonkursil. Kontsertidel astuvad teiste seas üles A-Sfäär, Katrin Ruuse (Eesti superstaari saatest) ja noortebänd Black Night.
Alates aastast 2008 on talvepäevade programmis olnud kindel koht ka noortejuhtide ja vaimulike kogemustevahetusseminaril. Sel aastal on 9. veebruaril kell 12–13.30 noortejuhtidel, vaimulikel ja teistel huvilistel võimalus kuulata ettekandeid ja arutleda teemal «Hingehoid noorsootöös ja laste leinatöö Eestis». Lektoriteks Tõnu Lehtsaar ja Naatan Haamer. Seminari lõpus tutvustab Pia Ruotsala peretöö võimalusi Eestis. Sel seminaril osalemine on tasuta.
Täpsem info talvepäevade kodulehel www.allikal.com.
Ulvi Uutar,
talvepäevade peakorraldaja ja projektijuht