Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvusvaheline noorte meedialaager toimus Ingeri kirikus Venemaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Meedialaagris osalejad Peterburis, taamal Iisaku katedraal.
Meri Halme

Rahvusvaheline meedialaager Venemaal 17.–20. mail tõi kokku noored Plussist, Võborist ja Nuottast. Laagripaigaks oli Peterburi kesklinnas asuv ingerlaste Püha Maria kirik.

Mõte korraldada meedialaagreid tuli juba kuus aastat tagasi, kui Soome Nuotta tiim otsustas laieneda Eestisse ja Venemaale. Praegu teevad sellist rahvusvahelist koostööd ainult kolm riiki. „Loodame, et tulevikus osaleb neli või isegi viis riiki. Koos on lihtsam ühise eesmärgi nimel töötada,“ ütles Plussmeedia tegevtoimetaja Sirli Lend.
Noored saavad koos aega veeta ja õppida. Neil on hea võimalus osaleda ajakirja koostamisel ja intervjueerimisel, nad saavad uusi oskusi ja võimaluse praktiseerida keeli. Nad ei raiska niisama oma aega, vaid rakendavad seda jumalariigi tööle.

Ajakiri kui ühenduslüli
Koos ühist ajakirja luues õpivad noored, et nad ei ole üksi, lisaks saavad leida endale uusi sõpru ja tutvusi. Ajakirja juures töötades õpivad nad Jumalat tundma, neil on võimalus leida enda kutsumus. Üsna tihti järgivad noored masse, nad tahavad samastuda enda iidolitega, kaotades nii oma isikupära. Meediatöös osaledes on võimalik end väljendada mitmel viisil.
Kolme riigi noored saavad koos õppida, areneda ja aega veeta. Nad saavad jagada oma kogemusi ja julgustada üksteist. Keegi meist ei ole üksi, keegi ei tee seda tööd üksi ja tehtud töö ei lenda kohe kindlasti tuulde. Sirlil oli veel öelda nii palju julgustavaid sõnu, kuid peamine sõnum, mida ta edasi tahab anda, on selline: „See töö, mida me teeme, on ikkagi väga tähtis, sest see on evangeeliumi jagamine!“

Ei saa teha tööd ilma Jumalata
Jumal on hea. Iga töö, mis tehtud koos Jumalaga, on hästi tehtud. Jumal annab ajakirjale sisu ja sügavuse. Jumal jagab igaühega, kes küsib, teadmisi ja mõtteid. Laagri jooksul kogevad noored osadust ja hoolimist. Pluss on ajakiri noortelt noortele ja iga ajakirjanik saab jagada laagris kogetut.
Aastate jooksul on laagrites tehtud nii artikleid, lühifilme kui videointervjuusid. Lisaks konkreetsetele väljunditele on laagri juures väga oluline see, et saame kristlastena kokku tulla, sõpradeks saada, üksteist julgustada ja innustada tööd jätkama oma riigis tagasi olles.
Kristina Lillemets