Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvusringhääling võõrustas EKNi meedia ümarlauda

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

EKNi meedia ümarlauast osavõtjad tutvusid ERRi uudistemajas „Aktuaalse kaamera“ stuudios ja tegid ühispildi. Vasakul esireas Liisu Lass, ERRi teleuudiste juht.Robert Tšerenkov

Eesti Kirikute Nõukogu meedia ümarlaud, mille tegevusest võtavad osa EKNi liikmeskirikute, kristlike meediakanalite ja rahvusringhäälingu esindajad ning meediaeksperdid, pidas 4. aprillil oma esimese koosoleku sel aastal.

Seekordseks kohtumispaigaks oli Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja Tallinnas.

Veebilahendused arenevad
Koosoleku põhiettekande teemal „Ajakirjandus täna“ pidas meediaekspert, endine Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar. Ta andis põhjaliku ülevaate Eesti ajakirjanduse hetkeseisust, edulugudest, probleemidest, ohtudest ja võimalustest. Meediakanalid on väga suurel määral pööranud tähelepanu veebilahenduste arendamisele ning üha tihedamalt seotakse omavahel televisiooni ja veebi.
Meedia uuriv kvaliteet on säilinud ning uurivasse ajakirjandusse tuleb kindlasti jätkuvalt panustada. Hussar peatus ka kristliku meedia hetkepildil ning julgustas kristlikke meediakanaleid planeerima senisest rohkem tegevusi läbi sotsiaalmeedia.
Vaimulike raadiosaadete kohta väljendas ta arvamust, et nii nende eetriaeg, kuulajanumbrid kui ka kvaliteet on igati head.

Hommikupalvused ja saated
Aivi Parijõgi andis toimetajana ülevaate Eesti Televisiooni saatesarja „Tähendamisi“ kohta. Kui eelmised saatetsüklid olid Piibli taimedest ja loomadest, siis nüüd on käsil „Kirik keset küla“, kus käiakse mööda Eestimaa kirikuid.
Saatesarja eesmärk on arendada vaatajate maailmapilti ja anda haridust. Saadete vaadatavuse numbrid ja vaatajate tagasiside on väga head.
Meelis Süld rääkis vaimulikest raadiosaadetest Vikerraadios ja Klassikaraadios. Vaimulike raadiosaadete ajalugu Eesti Raadios ulatub 16. jaanuarini 1927, mil toimus esimene jumalateenistuse raadioülekanne.
Hommikupalvusi alustati 14. jaanuaril 1935. Nõukogude aeg tõi sellesse tegevusse pausi ning taas algasid jumalateenistuste raadioülekanded 24. detsembril 1988 ja raadio hommikupalvused 1989. aastal.
Koostöö EKNi ning selle liikmeskirikute ja nende vaimulikega on hommikupalvuste ettevalmistamisel olnud hea. Ühiselt peeti oluliseks, et hommikupalvuste pidamise kohta oleks kristlikus meedias konkreetsel nädalal rohkem teavet.
Süld märkis, et raadio poolt on palvuse salvestus pärast palvuse pidamist kohe veebis üleval. Ta julgustas EKNi ja selle liikmeskirikuid palvuse linki nii veebilehtedel kui sotsiaalmeedias rohkem levitama.

Ringkäik uudistemajas
EKNi meediatöö konsultandi piiskop Tiit Salumäe juhtimisel tehti tagasivaade kristlike meediakanalite tegevusele ja rahvusringhäälingu vaimulikele saadetele 2018. aastal.
Kahtlemata olid eelmise aasta olulisteks märksõnadeks Eesti Vabariigi 100. aasta, paavst Franciscuse apostellik visiit Eestisse ja Eesti Kirikute Nõukogu teema-aasta „Eesti usk“, mis kõik mõjutasid otseselt ka kõigi kristlike meediakanalite ja rahvusringhäälingu tegevust.
Pärast koosolekut tutvustas ERRi teleuudiste juht Liisu Lass uudistemajas asuvat „Aktuaalse kaamera“ stuudiot, Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär näitas Klassikaraadio ruume ning Vikerraadio vastutav toimetaja Meelis Süld Vikerraadio ruume.
Erik Salumäe,
Eesti Kirikute Nõukogu meedia projektijuht