Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamatusse kokku seotud palved ja pildid

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

«Päevakerjused ja pirnipuu lõhn» – just sellist mitmemõttelist pealkirja kannab Arho Tuhkru esikraamat.

Eesti Kiriku lugejaile on küllap hästi tuttav aastate jooksul Pühapäeva leheküljel avaldatud palvete ja piltide autorite seas ka Arho Tuhkru nimi. Kui ta oli külalisvaimulikuna teenimas Toronto Peetri kogudust, tegi üks koguduseliige talle ettepaneku salmid ja fotod raamatusse köita. Sest ajalehe iga on teadagi lühike, raamatul aga pikk. Lisaks Eesti Kirikus ilmunud palvetele ja piltidele ilmus neid ka Toronto Peetri koguduse infolehes Tõetera.
Raamatu kokkuseadmisel oli Arho Tuhkrule eeskujuks 2004. aastal trükivalgust näinud samalaadne raamat «Jäljekuld» Naatan Haamerilt. Selles kaunis kinkeraamatus, mis Maalehe kirjastuse kaasabil enne jõule ilmus ja jäägitult maha müüdi, olid Naatan Haameri samuti lehes ilmunud pildid ja palved.
Arho Tuhkru ootab isegi põnevusega oma esikteost, sest «loomisprotsessi valu on läbitud» ja nüüd jääb anda kaante vahele kogutu lugejatele. Raamatusse valitud pildid toovad lugejale maailma kätte, sest valdavalt on autor tabanud imelisi hetki Tiibetist, Indiast või Ladina-Ameerikast. Tekstide kirjutamisel on ta autorina enam lugeja ees avali, «pilti vaadates saab igaüks ise oma teksti sinna paigutada».
Näiteks üks killuke palvest: «Ei ma küsi, mida mul kaasa on võtta Sinu suurte andide keskelt, vaid seon oma palved nõnda kui paljud enne mind palmitsenud. Kanged sõnad leiavad ise Su juures oma õiged värvid ja tänud sõnatuna jutustavad Sulle mu lood.»
Vaimulik Arho Tuhkru (38) on Tallinna praostkonna abipraost ja toomkoguduse abiõpetaja.
Raamatusse on kogutud mõtisklused, palved ja fotod aastaist 2008–2012. Tehniline teostus SA Ajaleht Eesti Kirik. Üllitis jõuab müügile nii toimetusse kui Pauluse raamatupoodi Tartus ning konsistooriumi, Jaani kirikusse ja Logose raamatupoodi Tallinnas.
Sirje Semm