Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamatuletilt

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Toivo Pilli
«Usu värvid ja varjundid. Eesti vabakoguduste ajaloost ja identiteedist»
Allika kirjastus, Tallinn 2007, 258 lk.
Raamatu autor Toivo Pilli on Tartu Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor ja kaitsnud doktoritöö eesti Evangeeliumi kristlaste-baptistide liidu ajaloost nõukogude perioodil. Viimastel aastatel on ta õpetanud Prahas Rahvusvahelises Baptisti Teoloogilises Seminaris baptismiga seotud aineid.
Kõnesolev raamat räägib laiemale lugejaskonnale 1945. aastal «tänu» nõukogude võimule ellu kutsutud ühendusest ja sellega seotud teemavaldkondadest. Raamatus on arendatud teoloogilist diskussiooni ja jõutud tõdemuseni, et paljud teemavaldkonnad alles ootavad lähemat käsitlemist.
«Selle raamatu eesmärgiks on lähemalt uurida, millised tegurid kujundasid Eesti vabakoguduste enesemõistmist nõukogude perioodil ja osalt enne seda. Millised elemendid vabakoguduste identiteedis leidsid rõhutamist ja taasrõhutamist? Raamatus pööratakse tähelepani nii riikliku ateismi survele, mis surus kirikud etteantud kitsastesse raamidesse, kui ka koguduste sisemisele teoloogilisele ja usupraktikates väljenduvale dünaamikale,» kirjutab autor eessõnas.

«Ridala kogudus 125»
Koostaja Aare Tamm.
2008, 156 lk.
Ridala baptistikoguduse asutamisest sai mullu 125 aastat. Selleks puhuks kogus koguduse pastor aastatel 1988–2005 Aare Tamm koguduseliikmete meenutusi endistest pastoritest ja sündmustest koguduse elus ning avaldas need raamatuna.
Mustvalgete fotodega varustatud raamat annab hea ülevaate Eesti vanimast baptistikogudusest.

Eevi Ploomipuu
«Meenutades möödunut»
Tallinn 2008, 292 lk.
Emotsionaalne raamat, kus autor meenutab igatsust elada läbi uuestisündi. Järgnevad sügavalt uskliku autori pajatused koolielust nõukogude ajal, õpetajate mõistmatust suhtumisest, juhtumustest õppe- ja tööperioodil ning elus kogetud Jumala juhtimisest.
Kirjutamise võlu avastanud Eevi Ploomipuu on kahe viimase aasta jooksul avaldanud mitu raamatut: «Kaunis elukangas», «Tõsised jõulud», «Vaese Juhani elutee», «Ootuste tuules», «Rohtumatud rajad: minu mälestusi baptistikoguduste tööst».

Peeter Randmäe

«Elu koos Jumalaga»
Pärnu 2008, 98 lk.
Sarja «Sündinud muutuma» kolmandas raamatus on juristina töötanud autor avameelne oma usku tunnistama: «Minu jaoks on palvetamine Jumalaga rääkimine, on vestlus ja seejuures väga isiklik vestlus. Kuna ma Jumalat armastan ja teda täielikult usaldan, saan temaga kõikidel teemadel rääkida. Jumalalapse elu on nii kummaline, et praktiliselt Sa ei pea midagi palves paluma, vaid ainult tänama ja kiitma, et väljendada oma heameelt.»
Autor kirjutab Jumalast oma elus, intiimelust, oma abielust ja Jumala õnnistusest abieluks: «Usaldav suhe on iga armastussuhte garantii. Ka meie usk Jumalasse rajaneb ju usaldusel sellesse, mida me ei näe ja mida me kogu elu õpime tundma ainult usalduse põhjal.»
Autor on samast sarjast avaldanud veel raamatud «Jumalale voorimeheks» ja «Võlgu elatud elu».

EK