Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Puhkpillide pidupäevad Otepääl ja Rõngus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Puhkpillipäevade kontsert Rõngu kirikus oli nauditav. Foto: erakogu

24.–27. juulini toimusid Otepääl järjekordsed Pühajärve XI puhkpillipäevad.
Sellele puhkpillifestivalile on 1998. a aluse pannud sel ajal Pühajärve puhkpilliorkestrit juhendanud Peep Peterson ja Tiit Veigel. Puhkpillipäevade idee oli kokku kutsuda Lõuna-Eesti väikeorkestreid, et nad saaksid nautida koosmängu kauni Otepää looduse rüpes ja kuulata ka üksteise esinemisi. Nüüdseks on puhkpillipäevad muutunud rahvusvahelisteks ning esinejate hulgas on ka kutselisi orkestreid ja ansambleid.
Seekordne festival ei löönud osavõtjate arvu rekordeid, kuid taseme poolest oli üks paremaid. Professionaalne oli Põhja-Läti kammeransambli ja nende võluva vokaalsolisti Inga Šlubavska ning teise Läti kollektiivi – Läti noorte puhkpilliorkestri esinemine.
Puhkpillipäevade koondorkester, mis koosnes Keila, Tallinna Nõmme Muusikakooli, Rõngu ja Pühajärve puhkpilliorkestri mängijatest, oli seekord ühtlane ning kontserdid Otepää ja Rõngu kirikus olid nauditavad kõigile. Koondorkestrit juhatasid Eesti puhkpillimuusika asjatundjad Harri Illak, Valdo Rüütelmaa ja EELK KML pasunakoori peadirigent Kahro Kivilo ning Arno Anton. Kontserdi kavas oli kahekoori-muusikat, klassikat ja koraalitöötlusi. Nii dirigendid kui orkestrandid said sellelt festivalilt suure elamuse ja soovisid koostööd teha ka tulevikus.
Pühajärve XI puhkpillipäevade heale kordaminekule aitasid kaasa Otepää, Rõngu ja Palupera vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, kohalikud ettevõtted ning korraldaja MTÜ Otepää Muusikaühing. Neile kõigile suur tänu.
Korraldajail algas ettevalmistus Pühajärve XII puhkpillipäevadeks, mis toimuvad 24.–26. juulini 2009.
Arno Anton,
Külli Teearu,
Pühajärve puhkpillipäevade korraldajad