Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühapäevakool avardab silmaringi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Pühapäevakooli lapsed mängimas laagris Leisu koolimaja juures. Triinu Pihel

Kärdlas alustas uut hooaega pühapäevakool, mis võimaldab silmaringi avardada ja kristlusega tutvuda lapselikul moel ehk läbi kaasahaaravate tegevuste.

Pühapäevakooli õpetaja Triinu Pihel jutustab tunni alguses ühe piibliloo, seejärel saavad lapsed värvida pilti või meisterdada selle teemaga seoses. „Tavaliselt lapsed imestavad, kuidas tund nii kiiresti läbi sai ning nad jäävad põnevusega uut tundi ootama,“ vahendas ta laste tagasisidet.

Esimeses tunnis said õpilased omavahel tuttavaks ning uuriti nii emakeelseid kui ka võõrkeelseid piibleid. Lapsed said seejärel ise kujundada endale meelpärase piibli kaane. 

Kuna kooliharidus hõlmab religiooniõpinguid minimaalselt, on pühapäevakool Piheli sõnul hea võimalus laiendada silmaringi ning saada tuttavaks kristluse alustalade, piibli ja kirikueluga. Ta on pühapäevakooli juhendanud juba pea 17 aastat ning selle aja jooksul on ta kristlust tutvustanud nii Leisus, Emmastes, Käinas kui ka Kärdlas. „Vahepeal on mõned aastad vahele jäänud, sest olen õppinud mandril, kuid alati olen tundnud seda tööd tehes, et mulle meeldib seda teha,“ sõnas ta.

Pühapäevakooli tunnid toimuvad ka edaspidi pühapäeviti algusega kl 15 Kärdlas päevakeskuse (Põllu 1) ruumides. Liituda saab igal ajal ning eelkõige on oodatud lapsed vanuses 5–14 aastat, kuid ka nooremad võivad pühapäevakooli tulla, kuid sel juhul võiks nendega keegi vanem kaasas olla.

Annaliisa Post,

endine pühapäevakooli õpilane