Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühakoda Tartu kesklinnas vahetab omanikku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu Kolgata baptistikogudus ostis järelmaksuga kirikuhoone aadressil Tartu, Veski tn 40, mis 21. oktoobrini kuulus Tartu uusapostlikule kirikule.

«See, et kirikuhoonet saab valmis kujul osta, on väga harukordne juhtum. Sellise võimaluse ja ajastuse eest tuleb vaid Jumala juhtimist kiita,» võib lugeda Kolgata koguduse kodulehelt, kus põhjalikult selgitatakse, miks on uue hoone muretsemine vajalik ja kuidas iga koguduseliige selleks oma osa saab anda.
Juba kümmekond aastat on kogudus tunnetanud vajadust avaramate ruumide järele, sest liikmeskond on kasvanud ning laste- ja noortetööks pole kohaseid tegevusruume. Variantidena nähti võimalust osta krunt ja sellele rajada uus hoone või siis laiendada olemasolevat hoonet Tähe tn 66 juurdeehituse abil. Viimane idee tunduski kõige mõistlikum ning ehitustöödega plaaniti alustada käesoleval aastal, kuni avanes võimalus osta uusapostlik kirik.
«Põhimõtteliselt on tegemist kasutusvalmis hoonega: pane tuled põlema ja alusta tegevusega,» vahendas oma rõõmu Kolgata koguduse pastor Leho Paldre, selgitades, et uusapostlid pidasid viimase teenistuse 13. oktoobril ja baptistid plaanivad avateenistuse 10. novembril, mil tähistatakse ka Kolgata koguduse 112. aastapäeva. Kiriku sisustus jääb hoonesse, üht-teist tuleb siiski uue koguduse tarvidusele vastavaks kohendada.
Tegemist on 1995. aastal pühakojaks ehitatud hoonega Tartu kesklinna piirkonnas keset avarat krunti 30 parkimiskohaga. Paldre on rõõmus, et uues hoones saab kogudus lisaks jumalateenistustele hakata korraldama ka seminare ja konverentse ning kohalikule kogukonnale suunatud üritusi.
Vana palvela Tähe tn 66 on pandud müüki ja kogudus loodab, et selles jätkatakse ka tulevikus kristlikku või heategevuslikku tegevust.
Eesti Kirik