Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püha Vaimu väljavalamine

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. Sk 4:6 

Need on Sakarja sõnad Serubbaabelile, Juuda asevalitsejale, kes koos kaaslastega juhtis Paabeli vangipõlvest kodumaale tagasi 42 360 hinge. (Ne 7:66). Neil seisab ees hiiglasuur ülesanne – taastada Jeruusalemma linn ja Issanda tempel. Kõikide väljakutsete ja aktiivse vastutegevuse kiuste, innu raugemise kiuste.

Sakarja julgustab Serubbaabelit, et ei suur vägi ega võim ei aita neil ülesannet täita, vaid Jumal ise on abiks. Lõpuks võivad rõõmustada needki, „kes pidasid halvaks väikeste alguste päeva“ (Sk 4:10).

Nelipüha on kiriku väikese alguse päev. Viiskümmend kolm päeva tagasi löödi Jeesus risti, haud võeti valve alla, peaaegu kõik põgenesid. Jaa – kolmanda päeva hommikul räägiti küll „inglite nägemusest, kes ütelnud, et tema elab“ (Lk 24:23). Kuid tundus, et võim oli oma eesmärgi saavutanud, status quo oli säilitatud. Vaevalt, et nendest üheteistkümnest, kes istusid hirmust juutide ees lukus uste taga (Jh 20:19), veel midagi asja saab. 

Ülesanne minna „kõike maailma“ ja teha „jüngriteks kõik rahvad“ Jeruusalemmast alates kuni „ilmamaa äärteni“ (Mk 16:15; Mt 28:19; Ap 1:8) – see tundub absoluutselt ülejõukäiv. Ja on seda niikaua, kuni inimene ise seda püüab. 

Jumala Vaim muudab kõik. Kui Vaim laskub jüngrite peale, löövad nad ukse lahti ja astuvad julgelt rahva ette (Ap 2:14). Täna on tillukesest seemnest kasvanud suur puu (Mt 13:31–32).

Jumal oli ja on nendega, kes on maailma meelest narrid, nõrgad, alamast soost ja halvakspandud, et „ükski inimene ei kiitleks Jumala ees“ (1Kr 1:27–29). Sest suured asjad sünnivad Jumala Vaimu abil.

Joel Siim