Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püha Vaimu ootus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Käesoleva nädala neljapäeval on taevaminemispüha, päev, mil Kristus võeti taevasse. See tähendas Jeesusele suurt võitu ja astumist Jumala kirkusse. Nüüd istub ta Jumala paremal käel ja juhib maailma saatust. Jüngritele tähendas see kinnitust, et Jeesus on Jumala Poeg, kuid teisalt ka hirmu oma tuleviku pärast, sest nende õpetajat polnud enam füüsiliselt nende lähedal. Ometi polnud neil vaja karta, sest Jeesus oli tõotanud saata Isa juurest lohutaja, Tõe Vaimu. Nii kõnelebki saabuv pühapäev Püha Vaimu ootusest.
Püha Vaim annab meile usu ja aitab mõista usulisi asju, millest me muidu aru ei saa. Püha Vaimu kaudu saab inimene kogeda oma elus Jumalat. Jumala Vaim annab meile kindluse selles, et Issand on meiega ja võime Jumalat Isaks kutsuda.
Püha Vaim tuleb ristimises inimese peale ja saadab ning juhib teda kogu elu. Kui inimene on aga ristimata ning Püha Vaim teda kõnetab ja usu kingib, siis on ristimine loogiline samm edasi minemiseks. Püha Vaimu tõttu on Jumal alati meie südames ja kõneleb meiega nii pühakirja kui ka elu ja inimeste kaudu.
Nelipühade eelne nädal on selleks, et võiksime oma südames valmistuda Püha Vaimu vastuvõtmiseks. See tähendab nii inimese avatust Jumalale kui ka palvet, et Jumala Vaim saaks tulla ja kinkida meile kõike seda, mida oma elus vajame.
Kaido Soom