Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

President kohtus Pilistvere rahvaga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pärast kommunismiohvrite mälestusmärgi külastamist tutvub president Kersti Kaljulaid diakon Hermann Kalmuse juhatusel Pilistvere pastoraadiga. Arno Mikkor, presidendi kantselei

Visiidi Järva- ja Viljandimaale lõpetas president Kersti Kaljulaid Pilistvere kirikukülas, kus teda võõrustas kohalik vaimulik Hermann Kalmus oma pere ja kogukonnaga.

„Kohtumine oli meeldivalt kodune, inimlik ja avatud,“ kommenteeris presidendiga veedetud aega diakon Kalmus. Ta vahendab, et oli koos kogukonnaga rõõmus väljavaate üle võtta vastu riigipea ning rääkida ja näidata presidendile Pilistvere kogukonna jaoks olulist. „Tundub, et ka president jäi meie juures rahule,“ arvab Kalmus, tuues näite, et kui algul planeeriti Pilistveres olla üks tund, siis kujunes visiidi reaalseks ajaks ligi kaks tundi.
Esmalt käidi Pilistvere pastori Vello Salumi (1933–2015) mõttest alguse saanud kivikangru juures. President rääkis, et on siin varem mitu korda käinud, samuti on ta siia oma murekivi toonud. Sel korral asetas Kersti Kaljulaid kivikangrusse kaks kivi: ühe isiklikult enda ja oma perekonna nimel ja teise Saksamaa presidendi Joachim Gaucki poolt, kelle isa vabanes Siberist aasta varem kui Kersti Kaljulaiu vanaema.
Austades ajalugu ja mälestades süütult kannatanuid, süütas president kommunismiohvrite mälestuseks loodud memoriaali juures ka mälestusküünla.
Seejärel ootas presidenti ja tema saatjaid soe tuba ja kaetud laud Pilistvere Andrease koguduse pastoraadis, kus riigipea sai kohtuda kohaliku kogukonna esindajatega. „President väljendas huvi ja meie saime rääkida oma rõõmudest ja ka muredest,“ nimetab Kalmus, kelle sõnul kulges koosviibimine koduselt sundimatus õhkkonnas.
Liina Raudvassar