Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Porvoo piiskopkonnal on uus piiskop

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Bo-Göran Åstrand-0362
Porvoo piiskopkonna uus piiskop Bo-Göran Åstrand.arne Ormio, Kirkon kuvapankki

Soome kirikus valiti Porvoo piiskopkonna uueks piiskopiks Bo-Göran Åstrand.

Märtsis ja aprillis toimusid Soomes Porvoo piiskopkonna piiskopi valimised, mis toimusid kahes voorus, sest esimeses voorus ei saanud keegi neljast kandidaadist (Harry Sanfrid Backström, Sixten Ekstrand, Lisa Enckell ja Bo-Göran Åstrand) piisavalt suurt häälteenamust.
Teise vooru läksid edasi Åstrand, kes kogus 309 häält, ja Ekstrand, kellele anti 265 häält. Üllataval kombel oli valimiskastis ka 43 tühja sedelit, mis osutab, et need inimesed ei pooldanud kumbagi kandidaati.
Bo-Göran Åstrand alustab tööd Porvoo piiskopina 1. septembril ja ta pühitsetakse ametisse 29. septembril.
Soome kirikuleht Kotimaa iseloomustab ametisse valitud piiskoppi järgmiselt: „Teda peetakse diplomaadiks ja tiimis mängijaks, kes leiab lahendusi ja hindab teiste ideesid. Teda hinnatakse nii pastorina kui inimesena. Vahel Åstrand lubab liiga paljut ja võib hinnata oma ressursse üle.“
Porvoo piiskopkonda kuulub 56 kogudust, sh Ahvenamaa kogudused, mille praost on Eckerö koguduse õpetaja ja Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja Mårten Andersson.
Sellesse piiskopkonda kuuluvad kõik Soome rootsikeelsed kogudused ja need kakskeelsed kogudused, kus rootsikeelseid koguduseliikmeid on rohkem. Senine Porvoo piiskop Björn Vikström läheb 1. septembrist tööle Åbo Akadeemiasse lektorina.
Kaido Soom