Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Porvoo eestpalvekalender

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

EELK on osaks ligi 50 miljonit kristlast liitvast Porvoo osaduskonnast – Briti ja Iiri anglikaani kirikute ning Põhjamaade ja Balti luterlike kirikute liidust.
Osaduskonna kirikud on võtnud endile kohustuse üksteist toetada nii maiste kui ka vaimulike vahenditega. Viimaste seast on olulisel kohal Porvoo eestpalvekalender: igal nädalal on kõigi ühises eestpalves kahe kiriku mõni piiskopkond ühes oma piiskopi (piiskoppide) ning nende poolt tõstatatud teemadega.
On hea, kui lisaks pühapäevastele jumalateenistustele neid teemasid oma isiklikus palvekambris taevase Isa ette toome: nii võime olla õnnistuseks ja saada ise õnnistatud kogedes ühtekuuluvust ja rõõmu.

18. jaanuaril ning sellele järgneval nädalal on eestpalves Inglise Kiriku Canterbury provintsi Worcesteri piiskopkond ning piiskopid Peter Selby ja David Walker. Eestpalveteema: Me täname märkide eest, et oleme saamas kirikuks neile, kes pole või pole veel meie liikmed.
Samuti palvetame Iirimaa Kiriku Dublini provintsi Dublini ja Glendalough’ piiskopkonna ning peapiiskop John Neilli eest. Palvetame uute julgete ettevõtmiste eest piiskopkonna noortetöös.