Pööripäeva palvus Karuse kirikus

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Öine palvus Karuse kirikus.  Siim LilleojaSuvisel pööripäeval sai Lääne praostkonna Karuse kogudus endale uueks hooldajaõpetajaks Kaido Saagi.

Karuse Margareeta kogudus tähistas kirikuaias traditsiooniliselt 21. juuni öösel kell 2.09 suve algust pööripäeva palvusega. Karusel on selliselt toimitud neli korda aastas – igal pööripäeval samal hetkel kui uus aastaaeg astronoomiliselt algab, olenemata sellest, kas on öö või päev.
Seekord tehti lõke, nagu on eestlastel kombeks olnud aastasadu. Tulel on oma maagiline võlu ja ta kaitseb ning soojendab, samas aitab inimestel mõtiskleda kõige kaduva üle. Seekord palus õpetaja kirjutada kõigil oma nimed paberile, mille siis lõkkesse viskas, et koguduse liikmed ja teised kohaletulnud saaksid olla edaspidi paremad inimesed.
Kui tavaliselt on pärast palvust mindud kodudesse laiali mõtisklema looduse ja emakese maa üle, siis seekord olid plaanid teised. Nimelt pühitses praost Tiit Salumäe palvuse järel piduliku jumalateenistusega küünlatuledest valgustatud kirikus ametisse koguduse uue hooldajaõpetaja Kaido Saagi. Esmalt liikus protsessioon lõkke juurest kirikusse, kus ümber improviseeritud altari, milleks oli ristimisvaagen, meenutati palvete, laulude ja kaasateenimisega Ristija Johannese sünnipäeva ja jaanipäeva.
Kogudus võttis uue õpetaja oma perre palvetega vastu. Pärast õnnistust jagas õpetaja Saak kõigile armulauda ja meie ühise koostöö algus sai seeläbi ka kinnitust Issandas.
Seni kogudust hooldajaõpetajana teeninud Lembit Tammsalu on asunud Kullamaa koguduse õpetajaks. Kaido Saagi teenida on ka Lihula ja Mihkli kogudus.
Meelis Malk,
koguduse juhatuse esimees