Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põlvas alustas praostkonna lastekoor

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Veebruari alguses tegi Räpina Miikaeli koguduse muusikajuht Kristiina Nagel lastega hääleharjutusi, et panna kokku Võru praostkonna lastekoor.

Otsus teha seesugune samm tulenes Saksamaalt saadud kutsest osaleda tänavu septembris Wolfenbüttelis toimuval noortekooride festivalil «Eurotreff».
«See on loobumiseks liiga hea võimalus. Koori tase pole osalemisel oluline. Tähtis on osavõtt. Seega on toimuv noorele koorile jõukohane. Osalejad saavad võimaluse harjutada maailmatasemel koorijuhtide meistriklassides. Lisaks kontserdid kirikutes ja kontserdisaalides. Kavas on ka piirkonda tutvustav ekskursioon. See on võimalus kogeda ilusat muusikapidu,» sõnas Kristiina Nagel, lisades, et koori kokkukutsumisel oli suureks abiks Põlva Maarja koguduse sekretäri Ave Kägo aktiivsus suhtlemisel laste ja vanematega. Kooskäimiskohaks sai Põlva valitud seepärast, et igast praostkonna kogudusest on siia enam-vähem ühepalju maad tulla.
Suvi on ees ja mitmed muusikalised üritused tulemas, sh praostkonna vaimulik laulupäev. «Seega saame enne Saksamaale sõitu ka esinemiskogemuse kätte,» märkis koorijuht.
Margit Õkva,
Koit