Politsei mälestuspäeval Paides

/ autor: Valdo Lust / rubriik: Elu ja Inimesed / ilmunud:  /

Elmar Vaher (paremal) ja Aivar-Joel Rikk Paide kirikus. Priidu Ellam

Politsei mälestuspäev on 15. detsembril ning sellel päeval mälestatakse kõiki teenistuskohustusi täites hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

Detsembrikuine politsei mälestuspäev algas tavapärase mälestustseremooniaga Mäo ristis ning jätkus mälestusjumalateenistuse ja -kontserdiga Paide Püha Risti kirikus. Mälestusjumalateenistusel teenisid kõik politseikaplanid.
Tunnustuseks olulise panuse eest hukkunud politseinike mälestuse hoidmisel sai mälestusjumalateenistuse järel politsei- ja piirivalveameti peadirektorilt Elmar Vaherilt teenetemärgi Paide koguduse juhatuse esimees Aivar-Joel Rikk.
2008. aastal õnnistas tollane peakaplan Jaan Jaani Paide kirikus asuvad mälestustahvlid, kuhu on kantud kõigi teenistuskohustusi täites hukkunud politseinike nimed. Mäos on püstitatud mälestusmärk traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes peatasid 15. detsembril 1994. aastal Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KamAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus juht veoautost ning avas politseinike pihta tule.
Valdo Lust