Põhjamaade suurim noorte kristlik kokkutulek

/ autor: ek / rubriik: Elu ja Inimesed / ilmunud:  /

Lääne praostkonna noored viibisid 16.–18. novembrini Turus Maata Näkyvissa festivalil. See on ilmselt suurim põhjamaade kristlike noorte kokkutulek. Ühtekokku võttis üritusest osa 30 000 noort. Crux esines kontserdil kuue lauluga. Cruxÿi kuulas saalitäis rahvast rõõmsa kaasaelamisega. Foto: erakoguKui mulle pakuti võimalust minna Maata Näkyvissa festivalile, haarasin sellest suure rõõmuga kahe käega kinni. Olin üritusest eelmistel aastatel oma sõpradelt väga positiivseid muljeid kuulnud ning ei suutnud ära oodata, millal ise sellisest suurest ettevõtmisest osa saan.
Asusime Eestist teele reede hommikul ning õhtuks olime juba Turus. Vahepeal olid meie reisiseltskonnaga liitunud ka toredad Espoonlahti koguduse noored. Osalesime üritusel tänu sõpruskoguduse poolt pakutud võimalusele liituda nende noorterühmaga.
Festival, mis sai alguse ühe poisi mälestusüritusest, on aastatega kasvanud väga suureks. Ka sellel aastal oli osavõtjaid palju, enamik neist Soomest. Ja mis kõige vägevam – kõik olid kristlased!
Nende kolme päeva jooksul esinesid erinevad bändid, toimusid workshop’id, esitati näidendeid jms. Kustumatu mulje jättis armulauaga jumalateenistus. Õpetaja pidas jutluse ning teised õpetajad jagasid Jeesuse ihu ja verd. Hämmastas, kuidas on võimalik korraldada nii suurele rahvahulgale armulauda ja see ka ilma probleemideta läbi viia. Armulaual osales umbes 9000 noort. Aga Jumalat teenides on vast kõik võimalik.
Minu jaoks kujunes festivali lemmikpäevaks pühapäev, kui esines meie oma Lääne-Nigula koguduse bänd Crux. Olin lava ees ning seljataha pilku heites jättis süda korraks löögi vahele. Terve saalitäis rahvast, umbes 12 000 inimest, kuulas ja tundis rõõmu meie poiste muusikast. Kuigi enamik repertuaarist oli eesti keeles, jõudis sõnum kõigini. Elati kaasa ja tänutäheks said Crux´i liikmed marulise aplausi osaliseks.
Need olid päevad täis muusikat, lõbusaid seiku ning häid inimesi. Olen tänulik selle imetoreda nädalavahetuse eest, mille ma nii armsa seltskonnaga veeta sain, ning loodetavasti viib mu elutee mind veel korra Soome Maata Näkyvissa festivalile.
Tiiu Parbus,
Lääne-Nigula koguduse noortetöö toimkonna liige