Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pirita klooster tähistab tänavu rajamise 600 aasta juubelit

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

15. augustil tähistas Pirita klooster sünnipäeva seitsmendat aastat toimuva kloostripäevaga. Just sel päeval 571 aastat tagasi (1436) pühitseti Pirita kloostri kirik.

Kloostri varemetes peetud sünnipäev algas missaga kabelis. Kloostripäev on alati rahvarohke kogupereüritus. Lauldakse ja tantsitakse, toimub käsitöölaat ja esinevad tsirkuseartistid. Mälumängurid teritavad oma vaimu.

Et on juubeliaasta, peeti 16. juunil ajalookonverentsi, mille eesmärgiks oli luua pilt sellest, missuguselt ühiskondlikult pinnaselt Pirita kloostri ehitamise idee võrsus ja kes olid selle algatamise eesotsas. Käsitleti püha Birgitta ilmutustest pärinevaid motiive, mis panid aluse birgitiini kloostrite elukorraldusele ja nende vaimse mõjuvälja iseärasustele.

Presenteeriti ka juubelimarki ja -medalit ning Marguerite Tjaderi raamatut «Elisabeth Hesselblad. Kõige tähelepanuväärsem naine Roomas».

Pirita kloostri asutamise mõte pärineb Tallinna kaupmeestelt. Aastal 1407 tulid kaks Vadstena kloostri venda Rootsist uue pühapaiga rajajaid nõustama. Esimesed neli õde saabusid kloostrisse 1412. aastal.

Lähemalt kodulehelt www.piritaklooster.ee

EK