Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pille Valgu vaimsuse kandja

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Marietta Alliksaar on kutsutud 14. jaanuaril Tartu luterlikku Peetri kooli, et Pille Valgu stipendium vastu võtta.  Kätlin Liimets.

Tartu luterliku Peetri kooli (TLPK) Pille Valgu stipendiumi pälvinud Marietta Alliksaare (28) ideaalplaan on olla usuteadlane ja täiskohaga usundiõpetaja.

Tartu ülikooli religioonipedagoogika magistriõppe teise kursuse tudeng ja Kiviõli 1. keskkooli inglise keele õpetaja Marietta Alliksaar jagab: „Kui uudis minuni jõudis, siis olin hästi tänulik. Selles on ka killuke uhkust, kuna Pille Valk oli ju Eesti religioonipedagoogika alal täielik gigant.“

Stipendiumikomisjoni liige, TÜ religioonipedagoogika kaasprofessor Olga Schihalejev ütleb, et stipendiaadil peab olema selge ja avar arusaam, miks ta usundiõpetust õpetab või soovib seda teha. Samuti tahe usundiõpetuse arengusse panustada ja olla Pille Valgu vaimsuse kandja. Mariettas kõike seda nähti. „Ta on maksimalist selle sõna kõige paremas mõttes: nõudlik enese ja teiste suhtes. Mõtleb alati tunni eesmärgi ja meetodid läbi ning paneb õpilased tegutsema,“ tunnustab Olga Schihalejev.

Stipendiaat Alliksaar on pärit pealinnast. Teoloogia bakalaureuseõpingute lõpetamise järel 2016. aastal kandideeris Noored Kooli programmi ning suundus Ida-Virumaale Kiviõlisse õpetama. „Mulle meeldib õpetajatöö. Pärast seda kogemust tundus religioonipedagoogika magistriõpe kõige parem ja loogilisem valik. Minu meelest TÜ usuteaduskonnast paremat õppimise kohta ei ole. Tahaksin õpetada usundiõpetust täiskohaga (praegu on ta praktikal Tartu katoliku gümnaasiumis. – K. L.) ja jõuda ka doktoriõpinguteni.“

Usundiõpetust Kiviõli keskkoolis siiani pole õpetatud, ent järgmisel sügisel algab valikkursus „Maailmausundid“, mille toimuma hakkamiseks tegi Marietta aktiivset ja õnnestunud selgitustööd. Stipendiumi kasutab ta juunis Riias rahvusvahelisel religioonipedagoogika konverentsil osalemiseks.

Ajaloolasest teoloogiadoktori ja religioonipedagoogika dotsendi Pille Valgu (1959–2009) nimeline stipendiumifond moodustub TLPK eelarvelisest rahastusest ja annetustest. Stipendiumi eesmärk on toetada religioonipedagoogika üliõpilaste, usuõpetuse ja usundiõpetuse õpetajate ning religioonipedagoogika valdkonnaga tegelevate teiste ainete õpetajate erialast enesetäiendamist ja õpirännet. Stipendiumi suurus on 750 eurot ja see antakse välja Pille Valgu sünniaastapäevaks, 21. detsembriks. Stipendiumikomisjoni kuuluvad TLPK direktor, TLPK lasteaia, TLPK põhikooli ja Tartu ülikooli usuteaduskonna esindajad.

Kätlin Liimets