Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piletiostuga saab toetada kiriku taastamist

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Ostes Tartu laulupeo pileti, toetad 10 sendiga Tartu Maarja kiriku taastamist.

Maarja kirik ning koguduse pastor Adalbert Hugo Willigerode olid tihedalt seotud Eesti esimeste laulupidude korraldamisega. 17. juunil 1869 (vkj) toimus üldlaulupeo ühendkoori esimene kokkulaulmine ja peaproov just Tartu Maarja kirikus. Maarja kiriku tornist mängis pasunakoor ka laulupeo avamängu. Kirjanik Ain Kaalep on seetõttu võrrelnud Maarja kirikut eesti rahvuse sünnikohaga.
1842. a 11. jaanuaril pühitsetud Maarja kirik sai pommitabamuse 1941. aastal. Pärast sõda kirik võõrandati ja tagastati alles 2008. Kiriku taastamiseks loodud sihtasutus tahab nõukogude perioodil võimlana kasutuses olnud kiriku uuesti üles ehitada.
Peo moto on «Enne ja nüüd», pühendatuna helilooja ja koorijuhi Miina Härma 150. sünniaastapäevale. Moto viitab helilooja ühe tuntuima segakoorilaulu pealkirjale ning sobib hästi sümboliseerima koorilaulutraditsiooni elujõulisust alates esimesest üldlaulupeost (enne) tänapäevani (nüüd).
Peol on osalemas 262 kollektiivi enam kui 8200 liikmega. Osalejate seas on nii koorid, puhkpilliorkestrid kui rahvatantsijad. Esinejate nimekirjas on ka Tartu Pauluse kammerkoor.
Laulupeole eelneb Tartus sündmustest tulvil muusikanädal: Maarja kirikus laulupeotegelaste klaverite näitus, avakontsert Jaani kirikus 2. juunil, Miina Härma laulumängu «Murueide tütar» etendus 5. juunil, laulupeo jumalateenistus Maarja kirikus (Pepleri 1) 1. juunil kell 12. Sama päeva õhtul kell 18 on Raadi kalmistul pidulik mälestustseremoonia. Tartu laulupidu toimub 7. juunil kell 18 Tartu laululaval. Peorongkäik algab Raekoja platsilt.
Eesti Kirik