Piiskoplik nõukogu kiitis muudatusettepanekud heaks

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Teisipäeval, 30. augustil tuli  kokku piiskoplik nõukogu, et lõplikult kinnitada  kirikuseadustiku eelnõu õpetuslikke küsimusi puudutavate sätete muudatusettepanekud.

155 parandusettepanekut oli eelnevalt läbi vaadanud ja oma hinnangu andnud redaktsioonikomisjon koosseisus Veiko Vihuri, Peeter Paenurm, Gustav Piir, Ove Sander ja Randar Tasmuth. Piiskopliku nõukogu ülesanne oli redaktsioonikomisjoni seisukohtadega nõustuda või mitte, vajadusel võeti appi hääletamine. Et paljud ettepanekud olid kattuvad, näiteks ainuüksi vaimuliku ameti kohta 72, siis jõuti tööpäeva lõpuks ka kõik üle vaadata.

Kuidas kogudus saab õpetaja

Kindlasti oli teemasid, mis eriti elava vaidluse tekitasid. Näiteks õpetaja koha täitmine – kas kogudus valib endale õpetaja või täidetakse ametikoht läbirääkimiste teel. Lõplikku varianti jäid mõlemad. Kas õpetaja peab kindlasti olema kõrgema teoloogilise haridusega, küsimus õpetaja ametiriietest, diakoni õigustest teatud talitusi läbi viia, ristimisest, armulaua pühitsemisest jne.

Paljud ettepanekud korrigeerisid seadustikku keeleliselt. Kõik ettepanekud läbi arutatud, leidis kogu ettepanekute pakett piiskopliku nõukogu heakskiidu. Kirikuseadustiku eelnõu muudatusettepanekud edastatakse kirikukogule, kus seda arutatakse veel kahel korral, 20. septembril ja 18. oktoobril.

Kirikule oma lipp ja vapp

Peapiiskop Andres Põderil oli ka mõni huvipakkuv teadaanne. Nimelt on kavas hakata suuremat tähelepanu pöörama inimeste töö tunnustamisele EELKs, väärtustada nii oma töötegijaid kui ka inimesi väljastpoolt. Heaks eeskujuks on siin õigeusu kirik. Tunnustuse töörühm ootab 14. septembrini ettepanekuid! Samuti on plaanis saada EELKle oma lipp ja vapp.

Oktoobris peaks koos erakondade esindajatega arutletama kristlike ideede teemal Eesti poliitikas. Seitse aastat tagasi kiitis kirikuvalitsus heaks dokumendi «Kiriku missioon ühiskonnas». Praegu saab seda lugeda EELK kodulehelt, trükivariant on otsas. Kuna ühiskondlik nõudlus on olemas, siis otsustati pärast teksti kaasajastamist avaldada kordustrükk.

Piiskopliku nõukogu koosoleku lõpupalve pidas peapiiskop emeeritus Kuno Pajula.

Tiiu Pikkur