Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiblist koos kookide, osaduse ja muusikaga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sundimatu õhkkonna ja harivate üritustega misjonikohvikute sari tekkis Eesti evangeelsete kirikute misjonijuhtide algatusest. Kaisa Kirikal
17. aprillil sai Nõmme Rahu kogudusemajas taas «laiendada oma südame- ja silmaringi», nagu lubab igakuine misjonikohvikute reklaam. Seekord oli seda võimalik teha teemal «Piibel südame keeles».
Üritustesarja reklaam lubab veel head seltskonda üle kirikupiiride, elavat muusikat, põnevaid külalisi ja võimalust misjonitööd toetada. Eksootilise kohvilaua asemel oli Nõmmel seekord eestipärane – seda ka külluslikkuse mõttes – ning hõrgutised muidugi koguduse liikmete looming.  
Külalisedki olid omad, aga esitati eksootilist: Kirsti Malmi pakkus pilte ja filme reisilt Paapua Uus-Guinea piiblipidustustele ning keeleteadlane Annika Kilgi viis kuulajad sajanditesse, mil Piiblit eesti keelde alles tõlgiti. Jaan Bärenson tutvustas Piibli tõlkimise tänapäevast olukorda maailmas.
Taaskasutuslikult disainitud, laia korgiga piimapakk käis lauast lauda, kogudes kõhtu annetusi udmurdikeelse tervikpiibli ilmumise toetuseks. Kui eestlastel on Piibel juba aastast 1739, siis udmurdid alles saavad selle paari aasta jooksul!
Raadiosarja «Piibel kaanest kaaneni» toimetaja Gea Talts oli kasutanud oma annet panna kokku vahvaid viktoriine. Seekordses piibliteemalises oli 12 küsimust ning leidus ka laudkond, kes vastaski kõik need õigesti.
Mõnusat muusikat tegid Janeli Truus ja Samuel Reinaru ning väljapeetud reipusega ohjas õhtut Kristiina Seppel. Kogudusemaja saal puidust mööbli ja kaldlaega mängis hubasuse loomisel kaasa ning kahe ja poole tunni pärast lahkudes sai südames olla vaid tänu kauni õhtu eest.
Sundimatu õhkkonnaga harivate ürituste sari tekkis Eesti evangeelsete kirikute misjonijuhtide algatusest, kes hakkasid 2008. aastal kõigepealt ise kord kuus info vahetamiseks ja ühispalveks kokku saama.
Neid tunde kogeti sedavõrd kosutavana, et sooviti midagi taolist pakkuda ka laiemale ringile. Kuud jagati luterlaste, metodistide, nelipühilaste, evangeeliumi kristlaste ja baptistide ning vabakoguduste liidu vahel ära ning esimene misjonikohvik sai teoks sama aasta oktoobris.
Kui selle kohviku eest vastutas luterliku kiriku misjonikeskus, siis järgmine toimub 15. mail Tallinnas metodistide pool, aadressil Narva mnt 51. Siis algab programm heategevuskontserdiga, kuhu peab ostma küll pileti, aga Helen Lokuta tuleb laulma selleks, et aidata koguda raha suviste misjonireiside korraldamiseks meie hõimurahvaste juurde Venemaale.
Piret Riim