Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pidulik lõppakord Karksi kirikus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Karksi Peetri kirikus peeti 3. septembril tänujumalateenistus, millega tähistati kiriku pühitsemise 230. aastapäeva.
Jumalateenistuse viis läbi koguduse õpetaja Kalle Gaston, kaasa teenisid koguduse senine organist-koorijuht Helika Gustavson-Rätsep (sopran) ja Aaro Tetsmann (orel). Jumalateenistus oli ühtlasi Karksi kiriku kultuurisuve lõppakordiks.
Kultuurisuve vältel toimus kokku kolm kontserti: 30. mail (Hans Christian Hein, orel/Taani), 17. juunil (Reinhart Gröschel, bariton /Saksamaa; Helika Gustavson-Rätsep, sopran; Aaro Tetsmann, orel) ja 8. augustil (Marelle Siitas, orel).
Kõik kontserdid salvestati ja valitud paladest pandi kokku CD-plaat. Plaadi esitlus toimus pärast jumalateenistuse lõppu.
CD-le on jäädvustatud muusika 16.–21. sajandini ja teoste hulgas on nii tuntud kui ka vähem tuntud muusikapalu. Kõige huvitavamad on Eesti kuulajaskonnale vast taani helilooja Jesper Madseni orelikoraalid, samuti Anne-Mai Salumäe laul «Üle põldude» ja Enn Võrgu fuuga «B-A-C-H». Kahte viimast teost varem helikandjale talletatud ei ole.
Et tegemist oli kirikule, orelile ning meistritele Ernst Kesslerile ja Wilhelm Müllverstedtile pühendatud juubeliüritustega, siis on CD juurde kuuluvas vihikus juttu ajaloost ning meistrite elust ja tööst. Seega on väljaandest avastamisrõõmu nii muusika- kui ka ajaloohuvilistel.
Vihiku + CD soetamiseks palume ühendust võtta allakirjutanuga (helika.gustavson-ratsep@eelk.ee). Samuti saab neid endale muretseda otse Karksi Peetri koguduselt. Kogu väljaande müügist saadav tulu läheb Karksi koguduse tegevuse toetuseks.

Helika Gustavson-Rätsep,
Karksi kiriku kultuurisuve projektijuht