Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peterburis kõneldi perekonna kaitsest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vene Õigeusu Kiriku Moskva patriarhaat kutsus kokku oikumeenilise konsultatiivkomitee koosoleku Peterburis Boris Jeltsini nimelises raamatukogus.

Eestit esindasid Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel, EELK esindaja EKNis Tiit Salumäe, MPEÕK Narva piiskop Lazar ja EELK Tallinna abipraost Arho Tuhkru.
Konsultatiivkomitee keskendus perekonna ja lastekodu teemale. Paljud valupunktid, mis puudutavad perekonda, üksikvanemaid, puudega lapsi ning lastekodusid, on sarnased kõigis endise Nõukogude Liidu aladel paiknevais riikides.
Päevakohase ettekande pidas Volokolamski metropoliit Illarion ja kaasettekande katoliku kiriku Minski-Mogiljovi titulaarpiiskop Juri Kasabutski ja Arho Tuhkru. Ümarlaual tutvustas EKNis tehtavat peretööd  Meego Remmel.
Balti riikides on lastekodude olukord parem kui mujal. Samas pole mitmes riigis väljarände muret, vaid on tugev sisseränne naabermaadest. Kohtumisel tehti kokkuvõte perekonna kaitseks ja isaks olemise väärtustamiseks ning lastega perede ja lastekodude olukorra parandamiseks, toonitati kiriku osa ja vastutust. Pöördumises kutsuti kirikuid palvetama Ukraina eest. Kohtumisel olid esindatud eri maade kirikujuhid või kirikute esindajad õigeusu, katoliku, baptistide, nelipühi, luterlikest jt kirikutest.
Õhtune vastuvõtt oli Peterburi metropoliidi Vladimiri juures Aleksander Nevski suurkloostris.
Arho Tuhkru