Peterburi eesti kogudus võtab tulijad avasüli vastu
/ Autor: Liliann Keskinen / Rubriik: Uudised / Number: 8. aprill 2015 Nr 16 /
Peterburi Jaani kirikus toimus 22. märtsil pärast jumalateenistust koguduse üldkogu koosolek.
Koosoleku päevakorras olid aruanded koguduse tegevusest ning valimised. Koguduse 42 liikmest oli kohal 32 ning volitusega oli esindatud veel viis liiget.
Koosolekut juhatas Ingeri kiriku piiskop Aarre Kuukauppi, kes on ühtlasi ka koguduse juhatuse esimees. EELK vaimulikuna võttis koosolekust osa piiskop electus Tiit Salumäe, kes pidas ka koosolekule eelnenud armulauaga jumalateenistuse.
Tähtsamatest administratiivsetest sündmustest ja otsustest kõneles koguduse juhatuse aseesimees Külli Sulg. Finantsaruande esitas Hille Tobolkina. Koguduse vaimuliku tegevuse aruande esitas haigestunud diakoni Hannu Keskineni asemel allakirjutanu.
Kuna Jaani koguduse liikmete arv on väike, siis eraldi nõukogu ei ole ning valida tuli vaid uus juhatus ja revisjonikomisjon. Senistest liikmetest jäid juhatusse Külli Sulg, Hille Tobolkina, Aime Semina, uute liikmetena valiti Irina Titova, Jaan Tress ning Reet Šustrova.
Administratiivse poole pealt oli koguduse jaoks aasta olulisim sündmus linnavalitsuselt saadud tunnistus, mille kohaselt kuulub maalapp Jaani kiriku all ja õues nüüd kogudusele.
2014. aasta üks suuremaid muudatusi koguduse elus on see, et alates veebruarist toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval. Ning igal pühapäeval on jumalateenistuse järel kaetud ka kohvilaud. Aasta jooksul on kogudust teeninud vaimulikud Enn Salveste, Arho Tuhkru, Vladimir Batuhtin, Tiit Salumäe, Tiit Kuusemaa, Teemu Haataja ja Hannu Keskinen.
Toimus üks kiriklik matus, ristiti üks laps ning ka leerilapsi oli üks. Aasta lõpus tehti algust argipäeval toimuva vestlusringiga, mille esimeseks külaliseks oli EELKs töötav Soome misjonär rändlaulik Kirsti Malmi.
Pühapäevakooli nimekirjas on 10 last. Koguduse segakoori Kaja dirigendi Nonna Matsoni igavikku lahkumise järel on koori eestvedajaiks Anastasia Chernjajeva (dirigent) ning Anton Chernjajev (kunstiline juht).
Kogudus on väike, kuid üsna kokkuhoidev. Vahemaad liikmete kodude vahel on linnaliiklust arvestades ajaliselt peaaegu sama pikad kui teekond Tallinnast Põltsamaale. Seepärast on oluliseks abivahendiks telefon, mille vahendusel üksteise käekäigu järele päritakse ning uudiseid vahendatakse.
Jaani koguduse uksed on avatud ka uuemal ajal Peterburi tulnuile, olgu nad siis lühemaks või pikemaks ajaks Neevalinna kolinud. Ehk leiab siia elama asunud eestlane tee kirikusse just Sinu kaudu, armas lehelugeja.
Liliann Keskinen