PERIOODIKA

/ autor: ek / rubriik: Elu ja Inimesed / ilmunud:  /

Rapla Maarja-Magdaleena Koguduse Leht

Nr 4 (25) oktoober Issanda Aastal 2006

Värske koguduseleht on tähtpäevahõnguline: jutluse autor on sedakorda Soome sõpruskoguduse Alahärmä õpetaja Heikki Väkiparta ja see on peetud Raplas 24. septembril kiriku 105. aastapäeva jumalateenistusel. Sünnipäevatervitus on koguduse kauaaegsele emale Saima Rahulale, kes saab 1. novembril 80, ja Raplas sündinud ja töötanud, praegusele Kullamaa organistile Tooni Leedjärvele, kellel oli 60. sünnipäev.

Saame lugeda väljavõtteid koguduseliikme Jaana Maria Unga lõputööst Usuteaduse Instituudist aastatel 1946–1967, suvisest teeliste kirikute projekti kogemusest, koguduse segakoori reisist Ridala kirikusse ja kokkuvõtet XIV Rapla kirikumuusika festivalist.

Kahest sõidust on kirjutanud koguduse õpetaja Mihkel Kukk: üks neist oli Lapimaale Juva koguduse leerilaagrisse, teine Eesti Kiriku esindajana Strasbourgi Euroopa Luterlike Vähemuskirikute Kommunikatsiooninõukogu (KALME) nõupidamisele, kus käsitleti kirikulehtede teemat.

Valgus.

Sügis 2006.

Kolm korda aastas ilmuv Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku väljaanne on seekord pühendatud kiriku 15. sünnipäevale ja pakub vaatamiseks kauneid fotosid pidupäevast, emeriitpiiskop Märt Vähi jutluse, külaliste õnnitlusi. Veel on värskest ajakirjast lugeda piiskop Ago Lilleoru tervitust, Peeter Võsu muljeid Ameerikast Los Angelesest, kus 100 aastat tagasi pandi alus karismaatilisele liikumisele; intervjuud jutlustaja Rael Helen Lauriga; reisist Peterburi; Mustamäe linnakogudusest ja Hiiumaa kogudusest.

Mõtteainet pakuvad ka kolm tõlkelugu: «Püha Vaimu osadus», «Teenides Pühas Vaimus» ja «Ärkamine Azusa tänaval».

EK