Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskopi valimised: õige aeg ärgitada ühiskonda

/ Autor: / Rubriik: Peapiiskopi valimised 2015, Uudis / Number:  /

Ajakirjaniku kogemusega suhtekorraldaja Janek Mäggi kõneles Eesti Kiriku toimetuse kolleegiumil, kuidas koostada peapiiskopi valimiste teavituskava.

Huvitavad ja häid ideid pakkuvad olid külalise mõtted, mida toimetuse töötajadki kuulasid ning saavad realiseerida. Luteri kirik on eestlaste jaoks oluline ja kristlastele on peapiiskopi valimine võrdväärne peaministri valimistega, rõhutas ettekandja.
Ta tundis heameelt, et Eesti Kirik juba varakult valimistele tähelepanu pöörab, ent toonitas vajadust kasutada valimisi meedia tähelepanu võitmiseks. «Kirikul on vaja palju kasta, et Jumal saaks lasta kasvada,» pidas ettekandja silmas, et valimiskampaaniat ei tohi vähetähtsaks pidada.
Ta soovitas kasutada ühiskonnas levinud mudeleid, näiteks tõsta intervjuu kaudu kandidaadiks seatud vaimuliku tuntust, tutvustada tema vaateid kriitikat kartmata. Kasutada tuleks erinevaid meediakanaleid ja regulaarselt väljastada pressiteateid, et selgitada kasvõi peapiiskopi ameti olemust.
Võib muidugi küsida, kas kirikus on vaja ühele või teisele kandidaadile kampaaniat teha, nagu see toimub ilmalikus maailmas, kuid ühiskonna huvi valimiste vastu võiks ärgitada rohkem huvituma kirikuelust üldse. Ettekandja esitas küsimuse, kas meedia saab peapiiskopi teha, ja vastas, et saab ja ei saa. Lõpuks langetab otsuse ikkagi selleks valitud kiriku esinduskogu oma tarkust ja Jumala juhtimist mööda, oli kristlasest ettekandja teadmine.
Rita Puidet