Urmas Viilma ametisseseadmise jumalateenistus

/ autor: Kaido Soom / rubriik: Peapiiskopi valimised 2015, Uudised / ilmunud:  /

Küünlapäeval toimunud Urmas Viilma peapiiskopiks seadmise jumalateenistus oli väga pidulik ja kirikus oli palju rahvast.
ETV vahendusel oli võimalik teenistust jälgida üle maailma. Mitmed ministrid ja riigikogu liikmed olid tulnud ametisse seatavale peapiiskopile oma austust avaldama. Kirikus viibisid peaminister Taavi Rõivas, siseminister Hanno Pevkur ja teised ministrid ning president Arnold Rüütel abikaasaga.
Pidulikus protsessioonis osales 170 EELK vaimulikku, kes olid üle Eesti kohale tulnud. Samuti oli saabunud palju kõrgeid väliskülalisi, piiskoppe naaberkirikutest. Protsessiooniristi kandis Johan Biltse, küünlaid kandsid Birgitta-Simi Viilma ja Karl Johann Filipp Schultz.
Jumalateenistusel teenisid kaasa ka ametisse valitud EELK piiskopid ja kirikuvalitsuse liikmed, kandes protsessioonis peapiiskopi ametitunnuseid: Mati Maanas leiba, Kadri Eliisabet Põder veini, Ove Sander Piiblit, Tauno Toompuu mantlit ja Marko Tiitus mitrat. Piiskop electus Joel Luhametsa käes oli sau ja Tiit Salumäel rist. Kantsler Ülle Keel kandis protsessioonis karikat pateeniga.
Kirikupalvet lugesid ka Toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt ja Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam. Korjandusega toetati Tallinna Toomkooli.
Pärast jumalateenistust toimus Estonias pidulik vastuvõtt kutsutud külalistele.
Kaido Soom