Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskopi ametireis saartele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

16. augustil Kärdla kirikus peetud jumalateenistusel andis peapiiskop Jaan Kiivit õpetaja Enn Auksmannile üle ametiristi.
Auksmann ordineeriti õpetajaks 10. oktoobril 1992, aga Usuteaduse Instituudi lõpetas ta alles tänavu. Põhjuseks nimetas Hiiumaa kolme kogudust teeniv Auksmann suurt töökoormust. Tema õpingud UIs katkesid 1990ndate keskpaiku, mil õppekorralduses toimusid muudatused. Auksmann leiab, et parim aeg instituudis oli siis, kui väikese rühmaga käidi Toomkiriku taga asuvas majas, mis kirikuvalitsuse kõrval mahutas endasse ka instituudi.
Auksmann on olnud kirikutööl 1989. aastast. Ta alustas Tartu Pauluse koguduses pühapäevakooli õpetajana. 1992. aasta 1. juulist asus ta teenima Jõelähtme kogudust, kaks aastat hiljem Paide ja Anna kogudust. 1. veebruarist 1998 teenib ta Hiiumaal Reigi, Pühalepa ja Kärdla kogudust. Auksmann on seisukohal, et vaimuliku ameti puhul on olulisim sündmus ordinatsioon, ametiristi üleandmisel on sümboolne tähendus.
Õpetaja Auksmann on tänulik Hiiumaa kogudustele, kes muretsesid talle ametiristi ja näitasid sellega üles oma armastust tema vastu.
17. augustil ordineeris peapiiskop Jaan Kiivit Muhu kirikus diakoniks Heinar Roosimägi.
Peapiiskoppi assisteerisid praost Veiko Vihuri ja Muhu koguduse hooldajaõpetaja Hannes Nelis. Kaasa teenis Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson.
Vastne diakon Heinar Roosimägi õpib Usuteaduse Instituudis 5. kursusel. Ta on olnud praktikandiks Jõhvi ja Harju-Jaani koguduses, viimases alates 2000. aasta juunist kuni saarele minekuni.
EK