Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pavel Zajakin usaldab Jumalat

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Portreelood, Uudised / Number:  /


Skaudivormi kannab Pavel Zajakin neljapäeviti ellujäämisklubi kokkusaamistel. Kirsti Malmi.

23. oktoobri jumalateenistusel annab praost Jaan Tammsalu Pavel Zajakinile õnnistuse teenimaks Tallinna venekeelset luterlikku kogukonda. 

Tallinna toomkirikus 25 aastat tagasi diakoniks ordineeritud Pavel Zajakin on Eestis tagasi ja teenib Lasnamäe palvekojas venekeelset kogukonda ja Tallinna jõudnud ukrainlasi. Pavel teeb ka noortele ellujäämiskoolitust, abikaasa Niina aga on pühapäevakooli õpetaja ja saadab jumalateenistusi muusikaga.

Pavel Zajakin on teeninud Tallinna-suuruses Lõuna-Siberi linnas Abakhanis, kus pooled koguduseliikmed on eestlased, ka Ülem-Suetukis ning saadeti siis pooleteiseks aastaks misjonärina Ukrainasse. 

Tööajast Ukrainas oli talle sinna jäänud sõpru ja tagasi Siberis olles jutlustas Pavel ning postitas Internetis infot Ukrainas toimuvast seda hukka mõistes. Kui tema olukord keeruliseks muutus, palus ta end reservi arvata, et kellelegi kirikus või koguduses mitte varju heita. 

Kui teda sõjavastaste postituste tõttu hakkas ähvardama vangistus, otsustas ta koos perega lahkuda. „Olukord polnud hea, aga Jumal pakkus uue võimaluse,“ ütleb Pavel. Ta tuli koos perega Eestisse ja on kogu suve teinud koguduses vabatahtlikuna tööd. Ta ütleb, et tal on kogudusega head suhted ja inimesed, kes kogudusse tulevad, tahavad ennekõike kuulata Jumala sõna. 

Kogudus on talle väga tänulik, sest ta innustab noori. Pae palvekoja uksed on avatud ja seal käivad ka metodisti koguduse lapsed ja need, kelle vanemad üldse kirikusse ei kuulu. „See on tõeline misjon,“ ütleb Pavel.

Rita Puidet