Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palvushommikusöök tõi kokku ühiskonna- ja kirikutegelased

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

5. detsembril toimus riigikogu konverentsisaalis üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök.

Palvushommikusöök tõi kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed olid kaitseminister Urmas Reinsalu ja riigikogu liige Helmen Kütt.
«Oleme ajalikud, paljud meie teod on ajalikud, kuid seda ei tohi olla meie mõtted, me peame suutma vaadata üle ajahorisondi – kaugemale meie päevade lõpust siin maailmas,» on öelnud Urmas Reinsalu, üks palvushommikusöögi juhte.
Üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök keskendus veendumuste ja tegude ühtsusele inimese elus ning nende väljendumisele ühiskonnas.
Hommikuse koosviibimise peakõneleja oli Pirita kloostri vaimulik Vello Salo, kes 87 aasta vanuse mehena tõdes, et lõplikult siin elus on kõige tähtsam armastus, ning kutsus kuulajaid tegema armastusetegusid.
Kõneles ka Eesti Kaitseväe teavituskeskuse ülem leitnant Hannes Võrno, Tallinna toomkoguduse liige. Musitseeris EEKBKL Betaania vene koguduse noortekoor Sanctus Tallinnast.
Koosviibimise eesmärk on olnud tekitada dialoogi sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök peale Tallinna veel mitmes linnas, suurim neist on jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.
Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.
Eesti Kirik