Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palvetada, kahetseda ja andestada

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Gareth Palliser on tulnud Inglismaalt, et aidata elavdada siinset noortetööd.Rita Puidet.

Just seda kõike võis teha ja tuligi teha palveketi ajal Tartu Pastoraadis möödunud nädala neljapäeval-reedel.

Kui Pastoraadi meeskond kutsus Tartu kristlike koguduste liikmeid osalema ööpäevaringses palveketis, tundus, et tund aega järjest palvetada on hirmutav väljakutse. Ettevõtmist korraldanud noored, Mattias Haamer ja Inglismaalt pool aastat tagasi Norra misjoniseltsi kaudu Tartusse noortetööd tegema tulnud Gareth Palliser aga kinnitavad, et tund möödub ruttu. 

Noored on ette valmistanud palvetajat abistavad teemad ja arvestades, et palvetama registreerus ka Tartu rahvusvahelise kooli õppureid, saab valida eesti ja inglise keele vahel. Aga palved siinsete koguduste töö ja Pastoraadi eest ning ka päevakajalistel teemadel on vaid osa tunniajasest teekonnast: see sisaldab erinevaid peatuspunkte, et uurida pühakirja, kahetseda ja andestada iseendale ning teistele.

Kui enne palveketi algust kohapeal uudistamas käisin, olid Mattias ja Gareth põnevil ja tarmukad, olles valmis ettevõtmist kordama. Nad sõnasid, et kõige populaarsemad olid öised palveajad, aga reede hommikuks võis end veel kirja panna. Palvetajate vanus jäi nende sõnul 20 ja 80 vahele. 

Pastoraati haldava MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia juhataja Siimon Haamer ütleb, et on oma elus palvekette korraldanud paar korda aastas, aga mõte kutsuda inimesed siinsesse keskusesse palvetama on Garethi idee. Esimene tund aega palvetati Zoomi vahendusel koos toetajatega Ameerikast. 

„Minu meelest on oluline leida palveks aega ja usaldada oma tegevused Jumala hooleks. Palvel on suur vägi, olen seda kogenud siinse töö jooksul,“ sõnab Haamer, meenutades, et keskuse projekti alustades korraldati samuti 24tunnine palvekett. Ja noortele viidates lisab, et kasvatab järeltulevat põlvkonda.

Rita Puidet